Psychoterapeutický výcvik v biodynamické body-psychoterapii 2011

Jedná se o psychoterapeutický výcvik ve směru body-psychoterapie (zvané také psychoterapie zaměřená na tělo nebo somatická psychoterapie), který založila norská psycholožka Gerda Boyesen a který je nazýván biodynamická psychoterapie. Výcvik je dlouhodobý, trvající obvykle 5,5-6 let. Po absolvování první poloviny výcviku je možné obdržet certifikát tzv. biorelease stupně. Pro certifikát terapeuta je nutno absolvovat celý výcvik.

Toto je již pátý běh tohoto výcviku v České republice.

 
Základní informace o výcviku

Zde uvedené informace se týkají pouze výcviku zahájeného v roce 2011.

Výcvik je založen především na již zmíněné biodynamické body-psychoterapii podle Gerdy Boyesen. Jako u všech směrů psychoterapie zaměřené na tělo v pozadí stojí teorie a práce Wilhelma Reicha. Výcvik je obohacen i o prvky z jiných směrů bodyterapie, jako je např. bioenergetika Alexandra Lowena nebo metoda hakomi Rona Kurtze. Dále jsou do výcviku zařazeny i další metody, které jsou blízké psychoterapii zaměřené na tělo, např. focusing Eugena Gendlina nebo prvky dynamického, kognitivně - behaviorálního a systemického přístupu. Přečtěte si bližší informace o náplni a obsahu psychoterapeutického výcviku.

Pro koho je výcvik určen

Výcvik je určen především těm, kteří pracují s lidmi, např. ve zdravotnictví (psychoterapeuti, psychologové, psychiatři a další lékaři, fyzioterapeuti), ve školství nebo v personalistice a studentům těchto oborů. Zároveň je vhodný pro zájemce, kteří chtějí udělat něco pro sebe, své tělo a svůj osobní rozvoj. Výcvik nemůže být ovšem náhradou psychoterapie.

Organizace výcviku

Výcvik probíhá v jedné výcvikové skupině. Její velikost závisí na počtu přihlášených účastníků. Náplní výcviku je jak výuka teorie, tak především praktická demonstrace různých terapeutických postupů s tím, že je následně účastníci procvičují na sobě navzájem ve dvojicích nebo menších skupinkách. Poté je příležitost ke sdílení zkušeností z proběhlé práce a ke kladení otázek. Výcvik je tedy tzv. sebezkušenostní, účastníci na sobě zažívají jednotlivé metody v roli klienta a současně si zkoušejí roli terapeuta Součástí výcviku je i supervize – jednak supervize role terapeuta během výcvikových setkání, jednak supervize práce z tzv. terapeutického řetězce a v poslední čtvrtině výcviku také supervize práce s reálnými klienty.

Časový rozsah, místo konání

O časovém rozsahu výcviku a místě konání se dočtete v části časový rozsah.

Kredity v rámci dalšího vzdělávání

Jednotlivé workshopy výcviku včetně úvodního screeningového jsou akreditovány v rámci dalšího vzdělávání psychologů a dalších nelékařských zdravotnických pracovníků, jako jsou zdravotní sestry, fyzioterapeuti a další profese (konkrétní seznam na dotaz). Počet přidělených kreditů je uveden u jednotlivých termínů v části Rozpis workshopů.

Termíny jednotlivých workshopů

Termíny jednotlivých workshopů naleznete v příslušné položce menu Rozpis workshopů.

Lektoři

Výcvik je veden lektorským týmem pod vedením hlavního lektora MUDr. Tomáše Morcinka. Dalšími členy lektorského týmu jsou Eli Weidenfeld, Květa Palusková a mezi lektory přivítáme i Ebbu Boyesen a Monu Lisu Boyesen, dcery zakladatelky biodynamické psychoterapie Gerdy Boyesen, které dále rozvíjejí její odkaz. Přečtěte si více informací o složení lektorského týmu. Někteří lektoři povedou výcvik v češtině, jiní v angličtině vždy s českým překladem.

Finanční stránka výcviku

O finančních nákladech na výcvik se dočtete v části cena výcviku.

Certifikát a zkouška

O certifikátu, podmínkách pro jeho získání a průběžné i závěrečné zkoušce se dočtete v části certifikát a zkouška.

Přihlašování - uzavřeno

Pokud se chcete přihlásit, informace a přihlášku naleznete v části Přihlašování.

Kontakty

Informace a zasílání přihlášek:
Kateřina Skálová, tel. 732 133 778, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Oficiální organizace výcviku zahájeného 2011:
Institut psychoterapie zaměřené na tělo z.s.
Fr. Kadlece 1514/4, 180 00 Praha 8, IČ: 22878998,
tel. 608 888 867, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Na začátek stránky

COVID informace

Na titulní stránce webu najdete aktuální informace ohledně našeho přístupu ke covid situaci.

Zpravodaj o nových akcích

Zasíláme zhruba 4-7x ročně, pokud se na našem webu objeví nějaký nový termín kurzu či jiné akce. V každém e-mailu je odhlašovací odkaz. Více viz naše Zásady ochrany osobních údajů.

Podporujeme:

Zdravé fórum

Aktuální akce:

Přepis limbického otisku (Elena Tonetti)

V řízené imaginaci zhmotníte naplnění nejhlubších tužeb z dětství, aby Váš nervový systém získal zcela novou zkušenost, vede
MUDr. Tomáš Morcinek,
17.7.2022 online

Úvod do body-psychoterapie

Seznámení se s body-psychoterapií, vede
MUDr. Tomáš Morcinek,
16.–18.9.2022 v Praze

Zrození do bytí I. (Elena Tonetti)

Víkendový kurz transformativních technik podle Eleny Tonetti, vede
MUDr. Tomáš Morcinek, 6.-9.10.2022 v Brně.

Video kurz Reichových charakterových typů

Esence typologie osobnosti podle Wilhelma Reicha, přednáší
MUDr. Tomáš Morcinek

Video kurz Úvod do psychosomatiky

Celostní pohled na člověka a jeho zdraví přednáší
MUDr. Dana Hlaváčková

Přidejte se k nám na:

Facebook