Psychoterapeutický výcvik v biodynamické body-psychoterapii 2011

Jedná se o psychoterapeutický výcvik ve směru body-psychoterapie (zvané také psychoterapie zaměřená na tělo nebo somatická psychoterapie), který založila norská psycholožka Gerda Boyesen a který je nazýván biodynamická psychoterapie. Výcvik je dlouhodobý, trvající obvykle 5,5-6 let. Po absolvování první poloviny výcviku je možné obdržet certifikát tzv. biorelease stupně. Pro certifikát terapeuta je nutno absolvovat celý výcvik.

Toto je již pátý běh tohoto výcviku v České republice.

 
Základní informace o výcviku

Zde uvedené informace se týkají pouze výcviku zahájeného v roce 2011.

Výcvik je založen především na již zmíněné biodynamické body-psychoterapii podle Gerdy Boyesen. Jako u všech směrů psychoterapie zaměřené na tělo v pozadí stojí teorie a práce Wilhelma Reicha. Výcvik je obohacen i o prvky z jiných směrů bodyterapie, jako je např. bioenergetika Alexandra Lowena nebo metoda hakomi Rona Kurtze. Dále jsou do výcviku zařazeny i další metody, které jsou blízké psychoterapii zaměřené na tělo, např. focusing Eugena Gendlina nebo prvky dynamického, kognitivně - behaviorálního a systemického přístupu. Přečtěte si bližší informace o náplni a obsahu psychoterapeutického výcviku.

Pro koho je výcvik určen

Výcvik je určen především těm, kteří pracují s lidmi, např. ve zdravotnictví (psychoterapeuti, psychologové, psychiatři a další lékaři, fyzioterapeuti), ve školství nebo v personalistice a studentům těchto oborů. Zároveň je vhodný pro zájemce, kteří chtějí udělat něco pro sebe, své tělo a svůj osobní rozvoj. Výcvik nemůže být ovšem náhradou psychoterapie.

Organizace výcviku

Výcvik probíhá v jedné výcvikové skupině. Její velikost závisí na počtu přihlášených účastníků. Náplní výcviku je jak výuka teorie, tak především praktická demonstrace různých terapeutických postupů s tím, že je následně účastníci procvičují na sobě navzájem ve dvojicích nebo menších skupinkách. Poté je příležitost ke sdílení zkušeností z proběhlé práce a ke kladení otázek. Výcvik je tedy tzv. sebezkušenostní, účastníci na sobě zažívají jednotlivé metody v roli klienta a současně si zkoušejí roli terapeuta Součástí výcviku je i supervize – jednak supervize role terapeuta během výcvikových setkání, jednak supervize práce z tzv. terapeutického řetězce a v poslední čtvrtině výcviku také supervize práce s reálnými klienty.

Časový rozsah, místo konání

O časovém rozsahu výcviku a místě konání se dočtete v části časový rozsah.

Kredity v rámci dalšího vzdělávání

Jednotlivé workshopy výcviku včetně úvodního screeningového jsou akreditovány v rámci dalšího vzdělávání psychologů a dalších nelékařských zdravotnických pracovníků, jako jsou zdravotní sestry, fyzioterapeuti a další profese (konkrétní seznam na dotaz). Počet přidělených kreditů je uveden u jednotlivých termínů v části Rozpis workshopů.

Termíny jednotlivých workshopů

Termíny jednotlivých workshopů naleznete v příslušné položce menu Rozpis workshopů.

Lektoři

Výcvik je veden lektorským týmem pod vedením hlavního lektora MUDr. Tomáše Morcinka. Dalšími členy lektorského týmu jsou Eli Weidenfeld, Květa Palusková a mezi lektory přivítáme i Ebbu Boyesen a Monu Lisu Boyesen, dcery zakladatelky biodynamické psychoterapie Gerdy Boyesen, které dále rozvíjejí její odkaz. Přečtěte si více informací o složení lektorského týmu. Někteří lektoři povedou výcvik v češtině, jiní v angličtině vždy s českým překladem.

Finanční stránka výcviku

O finančních nákladech na výcvik se dočtete v části cena výcviku.

Certifikát a zkouška

O certifikátu, podmínkách pro jeho získání a průběžné i závěrečné zkoušce se dočtete v části certifikát a zkouška.

Přihlašování - uzavřeno

Pokud se chcete přihlásit, informace a přihlášku naleznete v části Přihlašování.

Kontakty

Informace a zasílání přihlášek:
Kateřina Skálová, tel. 732 133 778, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Oficiální organizace výcviku zahájeného 2011:
Institut psychoterapie zaměřené na tělo z.s.
Fr. Kadlece 1514/4, 180 00 Praha 8, IČ: 22878998,
tel. 608 888 867, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Na začátek stránky

Zpravodaj o nových akcích

Zasíláme zhruba 4-7x ročně, pokud se na našem webu objeví nějaký nový termín kurzu či jiné akce. V každém e-mailu je odhlašovací odkaz. Více viz naše Zásady ochrany osobních údajů.

Aktuální akce:

Pestrý víkend párových technik

Prožitkový prodloužený víkend, na kterém se budeme setkávat vzájemně v polaritě mužské a ženské energie,   vede Tomáš Morcinek,
29.8.-1.9.2024 v Nesměni

Úvod do biodynamických masáží

Praktická sebezkušenostní výuka biodynamických masáží, jejichž cílem je energetické přeladění organismu, vede
Honza Nejedlý
13.-15.9. 2024 v Brně 29.11.-1.12.2024 v Praze

Úvod do body-psychoterapie

Seznámení se s psychoterapií zaměřenou na tělo, vede
Mgr. Ivana Krahulcová,
27.-29.9.2024 v Hradci Králové

Video kurz Úvod do psychosomatiky

Celostní pohled na člověka a jeho zdraví přednáší
MUDr. Dana Hlaváčková

Video kurz Reichových-Lowenových charakterových typů

Esence typologie osobnosti podle Wilhelma Reicha, přednáší
MUDr. Tomáš Morcinek

Přepis limbického otisku (Elena Tonetti)

V řízené imaginaci zhmotníte naplnění nejhlubších tužeb z dětství, aby Váš nervový systém získal zcela novou zkušenost, vede
MUDr. Tomáš Morcinek,
online

Přidejte se k nám na:

Facebook