Úvod do Reichových-Lowenových charakterových typů

video / online kurz

Předtočené video v délce necelé 1 h. Přístup na 3 měsíce.

Všechny typologie osobnosti jsou jistým způsobem schématické, ale pomáhají nám porozumět tomu, jak jsme jako lidé různí - včetně našich nejbližších nebo našich klientů. Porozumíme tomu, že vnitřní uspořádání ostatních může být hodně odlišné od našeho a můžeme pro ně získat více porozumění, když pochopíme proč a jak jinak druzí reagují a prožívají.

A pokud si uvědomíme, že nikdo nejsme jeden typ, ale že máme v sobě témata všech typů, jen na jiný "počet procent", pak znalost typologie je opravdovým přínosem. Mimo jiné i pro pochopení nás samotných.

Průkopníkem typologie osobnosti prezentované v tomto kurzu je Wilhelm Reich, což je jeden z jeho základních přínosů pro body-psychoterapii. Typologie bude prezentována v podobě, jak ji dále rozvinul Reichův žák Alexander Lowen, jeden ze zakladatelů bioenergetiky. Jeho typologie sestává z typu schizoidního, orálního, psychopatického, masochistického, rigidního a hysterického.

Reich a Lowen ve své typologii propojili psychickou a tělesnou rovinu, takže každý typ je charakterizován určitým ústředním psychickým tématem a současně typickou stavbou těla, držením a výrazem těla a s tím souvisejícími místy chronického napětí v těle. Každý typ je současně spojen s určitým vývojovým obdobím od narození do věku přibližně 5 let.

Kurz je určen pro kohokoliv, koho toto téma zajímá, ať už z profesního zájmu nebo z osobních důvodů.

Předtočené video shrnuje základní esenci jednotlivých typů. Má délku 1 h a získáte k němu přístup na 4 měsíce.

Lektor kurzu

Tomáš Morcinek MUDr. Tomáš Morcinek, nar. 1961, psychiatr, který se od roku 2003 věnuje především psychoterapii.  Absolvoval výcvik ve skupinové dynamicky orientované psychoterapii (1996, PhDr. J. Růžička, PhDr. G. Langošová), výcvik v biodynamické body-psychoterapii (2008, Eli Weidenfeld, Květa Palusková) a další různé psychoterapeutické kurzy (např. rogeriánská psychoterapie, neverbální techniky, holistický přístup, práce se změněnými stavy vědomí, výcvik pro facilitátory Birth into Being s Elenou Tonetti atd.). Zajímá se také o spirituální přesahy psychoterapie.

Video pozvánka

Pozvání na video kurz i navazující víkendový kurz, ve kterém je zmíněno oněch šest témat, na kterých je postaveno šest Reichových typů.

Pozvánka na video kurz o Reichových charakterogvých typech

Možnost dalšího pokračování

Pokračovat lze případně víkendovým kurzem naživo Reichovy charakterové typy - základy. Víkendový kurz jde v teorii více do hloubky a především obsahuje různá demonstrujících cvičení, kdy si můžete vlastnosti jednotlivých typů procítit a hlouběji jim porozumět, a to nejen intelektuálně. Tedy si jednotlivé znalosti i trvaleji osvojíte. Více na stránce víkendového kurzu.

Praktické informace

Ke sledování videa je nutné mít účet na Google či Youtube (jedná se o tentýž účet, Youtube je jedna ze služeb Googlu). Příslušnou emailovou adresu spojenou s tímto účtem budete muset zadat v přihlášce. Pokud účet zatím nemáte, stačí svou dosavadní jakoukoliv emailovou adresu zaregistrovat na Google a zvolit si heslo, např. zde. Také pokud vlastníte chytrý telefon s Androidem, tak účet na Google určitě máte, protože bez něj byste nemohli stahovat žádné aplikace z obchodu Google Play.

Cena kurzu

Cena je 300 Kč. Po zaplacení ceny kurzu Vám během několika dnů zpřístupníme předtočené video.

Objednávka a platba

Platbu ve výši ceny kurzu zasílejte rovnou s objednávkou.

Pro zakoupení kurzu je nutné vyplnit objednávku níže a zaslat cenu kurzu dle pokynů níže. Před objednáním doporučujeme přečíst ustanovení o možnosti odstoupit od smlouvy o nákupu.

Objednávka video kurzu Úvod do Reichových charakterových typů

Cenu kurzu zašlete převodem na účet 2102407265 / 2010, jako variabilní symbol uveďte prvních šest čísel Vašeho rodného čísla, do zprávy pro příjemce napište VIDEO REICH. QR Video REICH

Můžete použít i QR kód, jen je nutno doplnit variabilní symbol.

 

Platba ze Slovenska

Pokud chcete zaplatit ze slovenské banky, použijte vnitrostátní převod (nikoliv platbu do zahraničí, zbytečně by to obě strany stálo poplatky) na číslo účtu 2102407265 / 8330 a slovenský IBAN SK9383300000002102407265. V tom případě budete platit pouze poplatky jako za vnitrostátní převod z jedné slovenské banky do druhé.

Je ovšem třeba správně určit částku v Eurech, kterou zašlete, a to kurzem Nakupujeme podle kurzovního lístku FIO na tomto odkazu (kurzovní lístek je až na konci jejich stránky). Prosíme nezaměnit s kurzem Prodáváme, jak se bohužel občas děje, protože pak pošlete o zhruba 6 Euro méně, nežli je třeba, a my Vás budeme muset žádat o doplacení rozdílu. A použijte bankovní převod, nikoliv vklad na účet.

Platba z dalších evropských zemí

Nejlevnější způsob zaslání je přes tzv. systém SEPA, kdy odesílatel i příjemce platí  každý poplatky své bance. Pro platbu použijte tyto údaje: IBAN CZ8220100000002102407265, BIC/SWIFT FIOBCZPPXXX, adresa banky Fio banka, a.s., V Celnici 1028/10, Praha 1, majitel účtu Tomáš Morcinek, Františka Kadlece 4, 180 00 Praha 8. Částku pošlete v Eurech, přičemž pro přepočet použijte kurz Nakupujeme podle kurzovního lístku FIO na tomto odkazu (kurzovní lístek je až na konci jejich stránky).

Částku pošlete v Eurech, přičemž pro přepočet použijte kurz Nakupujeme podle kurzovního lístku FIO na tomto odkazu (kurzovní lístek je až na konci jejich stránky). Prosíme nezaměnit s kurzem Prodáváme, jak se bohužel občas děje, protože pak pošlete o zhruba 6 Euro méně, nežli je třeba, a my Vás budeme muset žádat o doplacení rozdílu. A použijte bankovní převod, nikoliv vklad na účet.

 

Ustanovení o možnosti odstoupit od smlouvy

V případě uzavření smlouvy distančním způsobem má klient, je-li spotřebitelem, právo odstoupit od příslušné smlouvy bez udání důvodu ve lhůtě 14 dnů. Tato lhůta začíná běžet ode dne následujícího po dni, kdy byla daná smlouva uzavřena (tj. ode dne následujícího po dni, kdy klient odeslal svou objednávku a zaslal cenu kurzu, podlel toho, co nastalo později). Odstoupí-li klient v souladu s výše uvedenými podmínkami od smlouvy, bude mu cena kurzu vrácena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 14 dnů ode dne, kdy jsme obdrželi odstoupení od smlouvy.

V případě, že bylo před uplynutím 14-denní lhůty pro odstoupení od smlouvy ve smyslu shora uvedeného již s poskytnutím služeb započato, tj. klientovi byl již zřízen přístup k zakoupenému video kurzu, nemůže klient od této smlouvy odstoupit.

Jinými slovy - pokud si kurz objednáte a zaplatíte, stornovat tuto objednávku můžete jen do té doby, dokud Vám nevytvoříme ke kurzu přístup.

Kontakty a informace

Informace - organizační asistentka kurzu:
Alžběta Černá, tel.: 777 113 405, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Oficiální organizace kurzu - tato adresa neslouží pro zasílání přihlášek:
Tomáš Morcinek, Františka Kadlece 1514/4, 180 00 Praha 8, IČ: 63938766
tel. 608 888 867, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
podnikatel je zapsán v živnostenském rejstříku

 

Na začátek stránky

 

Zpravodaj o nových akcích

Zasíláme zhruba 4-7x ročně, pokud se na našem webu objeví nějaký nový termín kurzu či jiné akce. V každém e-mailu je odhlašovací odkaz. Více viz naše Zásady ochrany osobních údajů.

Aktuální akce:

Pestrý víkend párových technik

Prožitkový prodloužený víkend, na kterém se budeme setkávat vzájemně v polaritě mužské a ženské energie,   vede Tomáš Morcinek,
29.8.-1.9.2024 v Nesměni

Úvod do biodynamických masáží

Praktická sebezkušenostní výuka biodynamických masáží, jejichž cílem je energetické přeladění organismu, vede
Honza Nejedlý
13.-15.9. 2024 v Brně 29.11.-1.12.2024 v Praze

Video kurz Úvod do psychosomatiky

Celostní pohled na člověka a jeho zdraví přednáší
MUDr. Dana Hlaváčková

Video kurz Reichových charakterových typů

Esence typologie osobnosti podle Wilhelma Reicha, přednáší
MUDr. Tomáš Morcinek

Přepis limbického otisku (Elena Tonetti)

V řízené imaginaci zhmotníte naplnění nejhlubších tužeb z dětství, aby Váš nervový systém získal zcela novou zkušenost, vede
MUDr. Tomáš Morcinek,
online

Přidejte se k nám na:

Facebook