Biodynamická body-psychoterapie

Stetoskopy pro biodynamické masáže a deep draining

Součástí teoretického pohledu biodynamické psychoterapie na člověka je i učení o funkci střeva jako orgánu, který se podílí na "trávení" našich emocí (o této funkci střeva pak hovoříme jako o psychoperistaltice). Střevo může být jedním z míst, kde podobně jako v kosterních svalech může docházet k energetickým blokádám. Proto poslech peristaltiky klienta během masážního ošetření se může stát dalším informačním kanálem, podle kterého se můžeme při ošetření řídit.

K poslechu peristaltiky klienta se používá elektronický stetoskop, který snímá zvuky z dutiny břišní a zesiluje je pro hlasitý odposlech nebo případně do sluchátek. Stetoskopy se liší kvalitou podle toho, jak široké spektrum a jak jemné zvuky jsou z dutiny břišní schopny zachytit.

 

Kde si pořídit stetoskop pro biodynamické masáže

Stetoskop Peristal original TecNěmecká verze stetoskopu - výrobce CS Elektornik. Vyrábí dvě verze. Základní verze s názvem Peristal the original Tec za cenu 135 Euro (cena roku 2018). Je možnost si vybrat barvu černou nebo béžovou. Viz obrázek, na kterém jsou obě barevné varianty. Kontakt na výrobce: Christian Schulz-Kressin, Tel: +49 511 228 3260, Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Výhodou nákupu německé verze je to, že při dovozu z Německa nemusíte platit clo ani české DPH.

STetoskop Peristal standard TecVylepšená verze Peristal standard Tec má citlivější mikrofon s větším rozsahem snímaných frekvencí a má funkci automatického vypnutí po 45 minutách. Cena v roce 2017 činila necelých 200 Euro. Viz obrázek, kde je pouze jeden stetoskop. Obě verze jsou velmi dobře použitelné. Pokud plánujete stetoskop používat často a můžete si to finančně dovolit, volte raději verzi vylepšenou. Jistě to pak při práci oceníte. Ale i základní verze je dostatečně kvalitní.

 

stetoskop švýcarskýŠvýcarská verze stetoskopu - podrobnosti naleznete na webu výrobce FRAOZI, cena se pohybuje kolem 280 Euro včetně švýcarského DPH. Pozor, při dovozu ze Švýcarska budete muset řešit clo a české DPH. Celníkům je třeba zdůraznit, že se jedná o přístroj pro zdravotnické účely, pak by clo mělo být nulové. Ale DPH budete muset pravděpodobně zaplatit, ovšem výrobce by Vám měl přístroj zaslat v ceně bez švýcarského DPH. Tento stetoskop býval vynikajicí kvality, ale v roce 2017 začal mít výrobce problémy, protože kvůli zastavení výroby některých součástek musel pozměnit osazení stetoskopu a kvalita šla výrazně dolů. Pokud se mu podaří navrátit na původní kvalitu, je to jednoznačně nejlepší stetoskop, čemuž ale odpovídá i jeho cena. Někdy můžete mít štěstí, že ho odkoupíte od někoho z kolegů, kdo si ho pořídil ještě v době, kdy kvalita byla vynikající. V takovém případě je to ta nejlepší volba.

 

Stetoskop bílýČeská verze stetoskopu - vyrábí ji Dušan Talíř, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., o podrobné informace a kompletní ceník mu nejlépe napište. Ceny v roce 2015 se pohybovaly podle modelu od 2690 Kč do 3990 Kč. K dispozici jsou různé barevné varianty. Na rozdíl od německého i švýcarského stetoskopu je zde reporoduktor mimo krabičku samotného zesilovače. Je to varianta ekonomická, čemuž odpovídá i pravděpodobně nejmenší kvalita ze zde uvedených variant.

 

Na začátek stránky

Zpravodaj o nových akcích

Zasíláme zhruba 4-7x ročně, pokud se na našem webu objeví nějaký nový termín kurzu či jiné akce. V každém e-mailu je odhlašovací odkaz. Více viz naše Zásady ochrany osobních údajů.

Aktuální akce:

Cesta Sebepoznání

Roční sebepoznávací cyklus zaměřený na seberozvoj účastníků formou prožitku v bezpečném prostředí stabilní skupiny, vede
Honza Nejedlý, zahájení 15.-17.11.2019 v Praze

Imaginativní a dotekové techniky u poruch příjmu potravy

Sabezkušenostní víkend určený především pro terapeuty pracující s poruchami příjmu potravy, vede
Květa Palusková, 1.-3.11.2019 v Praze

Úvodní víkend biodynamických masáží

Praktická sebezkušenostní výuka biodynamických masáží, jejichž cílem je energetické přeladění organismu, vede
Honza Nejedlý
29.11.-1.12.2019 v Praze

Oidipovské období - hledání zdrojů

Zpracování vývojového období, kde vznikají kořeny toho, jak to máme
v partnerských vztazích, vede Mona Lisa Boyesen,
14.-18.11.2019 a 23.-27.1.2020 v Brně

Terapeutické masáže a deep draining

Výběrový kurz pokročilých terapeutických masážních intervencí v rámci psychoterapie zaměřené na tělo, vede MUDr. Dana Hlaváčková,
začátek na přelomu 2019/2020.

Přidejte se k nám na:

Facebook