Biodynamická body-psychoterapie

Stetoskopy pro biodynamické masáže a deep draining

Součástí teoretického pohledu biodynamické psychoterapie na člověka je i učení o funkci střeva jako orgánu, který se podílí na "trávení" našich emocí (o této funkci střeva pak hovoříme jako o psychoperistaltice). Střevo může být jedním z míst, kde podobně jako v kosterních svalech může docházet k energetickým blokádám. Proto poslech peristaltiky klienta během masážního ošetření se může stát dalším informačním kanálem, podle kterého se můžeme při ošetření řídit.

K poslechu peristaltiky klienta se používá elektronický stetoskop, který snímá zvuky z dutiny břišní a zesiluje je pro hlasitý odposlech nebo případně do sluchátek. Stetoskopy se liší kvalitou podle toho, jak široké spektrum a jak jemné zvuky jsou z dutiny břišní schopny zachytit.

 

Kde si pořídit stetoskop pro biodynamické masáže

Stetoskop Peristal original TecNěmecká verze stetoskopu - výrobce CS Elektornik. Vyrábí dvě verze. Základní verze s názvem Peristal the original Tec za cenu 130 Euro (cena roku 2017). Je možnost si vybrat barvu černou nebo béžovou. Viz obrázek, na kterém jsou obě barevné varianty. Kontakt na výrobce: Christian Schulz-Kressin, Tel: +49 511 228 3260, Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Výhodou nákupu německé verze je to, že při dovozu z Německa nemusíte platit clo ani české DPH.

STetoskop Peristal standard TecVylepšená verze Peristal standard Tec má citlivější mikrofon s větším rozsahem snímaných frekvencí a má funkci automatického vypnutí po 45 minutách. Cena v roce 2017 činila necelých 200 Euro. Viz obrázek, kde je pouze jeden stetoskop. Obě verze jsou velmi dobře použitelné. Pokud plánujete stetoskop používat často a můžete si to finančně dovolit, volte raději verzi vylepšenou. Jistě to pak při práci oceníte. Ale i základní verze je dostatečně kvalitní.

 

stetoskop švýcarskýŠvýcarská verze stetoskopu - podrobnosti naleznete na webu výrobce FRAOZI, cena se pohybuje kolem 280 Euro včetně švýcarského DPH. Pozor, při dovozu ze Švýcarska budete muset řešit clo a české DPH. Celníkům je třeba zdůraznit, že se jedná o přístroj pro zdravotnické účely, pak by clo mělo být nulové. Ale DPH budete muset pravděpodobně zaplatit, ovšem výrobce by Vám měl přístroj zaslat v ceně bez švýcarského DPH. Tento stetoskop býval vynikajicí kvality, ale v roce 2017 začal mít výrobce problémy, protože kvůli zastavení výroby některých součástek musel pozměnit osazení stetoskopu a kvalita šla výrazně dolů. Pokud se mu podaří navrátit na původní kvalitu, je to jednoznačně nejlepší stetoskop, čemuž ale odpovídá i jeho cena. Někdy můžete mít štěstí, že ho odkoupíte od někoho z kolegů, kdo si ho pořídil ještě v době, kdy kvalita byla vynikající. V takovém případě je to ta nejlepší volba.

 

Stetoskop bílýČeská verze stetoskopu - vyrábí ji Dušan Talíř, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., o podrobné informace a kompletní ceník mu nejlépe napište. Ceny v roce 2015 se pohybybovaly podle modelu od 2690 Kč do 3990 Kč. K dispozici jsou různé barevné varianty. Na rozdíl od německého i švýcarského stetoskopu je zde reporoduktor mimo krabičku samotného zesilovače. Je to varianta ekonomická, čemuž odpovídá i pravděpodobně nejmenší kvalita ze zde uvedených variant.

 

Na začátek stránky

Zpravodaj o nových akcích

Odesíláme zhruba 6x ročně. Více informací zde.

Aktuální akce:

Úvodní víkend biodynamických masáží

Sebezkušenostní výuka biodynamických masáží, jejichž cílem je energetické přeladění organismu a podpora sebeúzdravných mechanismů klienta, vede Jan Nejedlý
1.-3.6.2018 v Praze

Reichovy charakterové typy - základy

Typologie osobnosti podle Wilhelma reicha, vede Mona Lisa Boyesen,
18.-20.5.2018

Terapeutická práce s dotekem

Roční kurz na využití doteku v psychoterapii, vede
Jan Nejedlý
začátek 14.10.2018 v Praze

Reichovy charakterové typy - zaměřeno na terapii

Pokračování kurzu typologie osobnosti podle Wilhelma Reicha, vede
Mona Lisa Boyesen
15.-17.6.2018 v Praze
.