Biodynamická body-psychoterapie

Stetoskopy pro biodynamické masáže a deep draining

Součástí teoretického pohledu biodynamické psychoterapie na člověka je i učení o funkci střeva jako orgánu, který se podílí na "trávení" našich emocí (o této funkci střeva pak hovoříme jako o psychoperistaltice). Střevo může být jedním z míst, kde podobně jako v kosterních svalech může docházet k energetickým blokádám. Proto poslech peristaltiky klienta během masážního ošetření se může stát dalším informačním kanálem, podle kterého se můžeme při ošetření řídit.

K poslechu peristaltiky klienta se používá elektronický stetoskop, který snímá zvuky z dutiny břišní a zesiluje je pro hlasitý odposlech nebo případně do sluchátek. Stetoskopy se liší kvalitou podle toho, jak široké spektrum a jak jemné zvuky jsou z dutiny břišní schopny zachytit.

 

Kde si pořídit stetoskop pro biodynamické masáže

Stetoskop Peristal original TecNěmecká verze stetoskopu - výrobce CS Elektornik. Vyrábí dvě verze. Základní verze s názvem Peristal the original Tec za cenu 135 Euro plus 12 Euro poštovné (cena roku 2020, množstevní slevy možné). Je možnost si vybrat barvu černou nebo béžovou. Viz obrázek, na kterém jsou obě barevné varianty. Kontakt na výrobce: Christian Schulz-Kressin, Tel: +49 511 228 3260, Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Výhodou nákupu německé verze je to, že při dovozu z Německa nemusíte platit clo ani české DPH.

STetoskop Peristal standard TecVylepšená verze Peristal standard Tec má citlivější mikrofon s větším rozsahem snímaných frekvencí a má funkci automatického vypnutí po 45 minutách. Cena v roce 2017 činila necelých 200 Euro. Viz obrázek, kde je pouze jeden stetoskop. Obě verze jsou velmi dobře použitelné. Pokud plánujete stetoskop používat často a můžete si to finančně dovolit, volte raději verzi vylepšenou. Jistě to pak při práci oceníte. Ale i základní verze je dostatečně kvalitní.

 

stetoskop švýcarskýŠvýcarská verze stetoskopu - podrobnosti naleznete na webu výrobce FRAOZI, cena se pohybovala kolem 270 Euro včetně švýcarského DPH. Tento výrobce už výrobu stetoskopů ukončil, na webu nyní nabízí pouze 2 kusy použitých za 185 Euro. Pozor, při dovozu ze Švýcarska budete muset řešit clo a české DPH. Celníkům je třeba zdůraznit, že se jedná o přístroj pro zdravotnické účely, pak by clo mělo být nulové. Ale DPH budete muset pravděpodobně zaplatit, ovšem výrobce by Vám měl přístroj zaslat v ceně bez švýcarského DPH. Tento stetoskop býval vynikajicí kvality, ale v roce 2017 začal mít výrobce problémy, protože kvůli zastavení výroby některých součástek musel pozměnit osazení stetoskopu a kvalita šla výrazně dolů. Aktuálně nyní na konci roku 2019 máme zprávy, že problémy byly vyřešeny a stetoskop má opět vynikající kvalitu. Někdy můžete mít štěstí, že ho odkoupíte od někoho z kolegů. V takovém případě je to ta nejlepší volba.

 

Stetoskop bílýČeská verze stetoskopu - vyrábí ji Dušan Talíř, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., o podrobné informace a kompletní ceník mu nejlépe napište. Ceny v roce 2015 se pohybovaly podle modelu od 2690 Kč do 3990 Kč. K dispozici jsou různé barevné varianty. Na rozdíl od německého i švýcarského stetoskopu je zde reporoduktor mimo krabičku samotného zesilovače. Je to varianta ekonomická, čemuž odpovídá i pravděpodobně nejmenší kvalita ze zde uvedených variant.

 

Na začátek stránky

COVID informace

Na titulní stránce webu najdete aktuální informace ohledně našeho přístupu ke covid situaci.

Zpravodaj o nových akcích

Zasíláme zhruba 4-7x ročně, pokud se na našem webu objeví nějaký nový termín kurzu či jiné akce. V každém e-mailu je odhlašovací odkaz. Více viz naše Zásady ochrany osobních údajů.

Podporujeme:

Zdravé fórum

Aktuální akce:

Přepis limbického otisku (Elena Tonetti)

V řízené imaginaci zhmotníte naplnění nejhlubších tužeb z dětství, aby Váš nervový systém získal zcela novou zkušenost, vede
MUDr. Tomáš Morcinek,
20.11.2022 online

Zrození do bytí I. (Elena Tonetti)

Víkendový kurz transformativních technik podle Eleny Tonetti, vede
MUDr. Tomáš Morcinek, 7.-9.10.2022 v Brně

Úvod do body-psychoterapie

Seznámení se s body-psychoterapií, vede
MUDr. Tomáš Morcinek,
14.–16.10.2022 v Praze
a 11.-13.11.2022 v Brně

Video kurz Úvod do psychosomatiky

Celostní pohled na člověka a jeho zdraví přednáší
MUDr. Dana Hlaváčková

Video kurz Reichových charakterových typů

Esence typologie osobnosti podle Wilhelma Reicha, přednáší
MUDr. Tomáš Morcinek

Úvodní víkend biodynamických masáží

Praktická sebezkušenostní výuka biodynamických masáží, jejichž cílem je energetické přeladění organismu, vede
Honza Nejedlý
2.-4.12.2022 v Praze

Přidejte se k nám na:

Facebook