Úvod do psychosomatiky (online)

video kurz

V kurzu se dozvíte základní koncepce psychosomatiky z pohledu klasické medicíny a psychologie. Kurz sestává z předtočeného videa o délce zhruba 3:20 h.

Kurz je určen pro kohokoliv, koho toto téma zajímá. Je zaměřený pro nelékařskou veřejnost, ať už odbornou nebo laickou. Je vhodný např. pro ty, kdo nějakým způsobem pracují s klienty z rámci pomáhajících profesí a chtějí si rozšířit své vědomosti.

Lektorka se v první části věnuje obecné teorii a psychosociálním faktorům, které se (spolu)podílejí na vzniku, rozvoji a průběhu nemocí. Ve druhé části se pak podrobně věnuje jednotlivým diagnózám, u kterých se předpokládá významný psychosociální vliv. Každou z nich nejprve stručně popíše a pak se věnuje diskusi o dosud známých a přepokládaných faktorech včetně možných osobnostních rysů, které mohou být s rozvojem dané diagnózy spojené. 

Protože je přednáška opravdu hodně informačně nabitá, doporučejeme její sledování spíše po malých úsecích.

K předtočeným videím kurzu, uloženým na Youtube, máte vždy přístup na 3 měsíce.

Možnost dalšího pokračování: Zájemci mohou případně pokračovat víkendovým kurzem Základy psychosomatiky, který se věnuje pokročilejší teorii a především pak praktickým technikám, jak pracovat s psychosomatikými obtížemi.

Lektorka video kurzu

MUDr. Dana HlaváčkováMUDr. Bc. Dana Hlaváčková, nar. 1960, vystudovala lékařskou fakultu UK Praha, atestovala v oborech anesteziologie a resuscitace, urgentní medicína, veřejné zdravotnictví. Bakalářský titul obhájila na MU v Brně v oborech sociologie a politologie. Biodynamickým masážím se učila u Květy Paluskové, které na jejich kurzech také asistovala a podílela se i na zpracování učebních textů deep drainingu. Dana pracuje jako lékařka v týmech zdravotnické záchranné služby. V rámci této profese absolvovala mezinárodně certifikovaný kurz CISM (Critical Incident Stress Management) vedený Peterem Appel-Schumacherem, dále je absolventkou kurzů pro peery a krizové interventy pořádané Institutem pro další vzdělávání pracovníků ve zdravotnictví v Brně. Podílí se na krizové intervenci u osob silně zasažených stresovou událostí v rámci systému první psychické pomoci záchranné služby. Je držitelem certifikátu MŠMT a Yoga Alliance pro učitele jógy. Biodynamickým masážím se věnuje od roku 2010 v rámci péče o duševní zdraví záchranářů ve Středočeském kraji.

Rozhovor s lektorkou a ukázka z kurzu

V první části se dozvíte, jak s MUDr. Dana Hlaváčková dostala k psychosomatice. Ve druhé části se pak můžete podívat na ukázku z kurzu - část o diagnóze neurodermitis (endogenní ekzém).

Praktické informace

Ke sledování videa je nutné mít účet na Google či Youtube (jedná se o tentýž účet, Youtube je jedna ze služeb Googlu). Příslušnou emailovou adresu spojenou s tímto účtem budete muset zadat v přihlášce. Pokud účet zatím nemáte, stačí svou dosavadní jakoukoliv emailovou adresu zaregistrovat na Google a zvolit si heslo, např. zde. Také pokud vlastníte chytrý telefon s Androidem, tak účet na Google určitě máte, protože bez něj byste nemohli stahovat žádné aplikace z obchodu Google Play.

Pro online setkání s otázkami a odpověďmi budete potřebovat aplikaci Zoom, která je zdarma ke stažení. Instrukce k instalaci a ovládání zašleme.

Cena kurzu

Cena je 590 Kč. Po zaplacení ceny kurzu Vám zpřístupníme předtočené video a následně pošleme i instrukce k online setkání.

Objednávka a platba

Platbu ve výši ceny kurzu zasílejte rovnou s objednávkou.

Pro zakoupení kurzu je nutné vyplnit objednávku níže a zaslat cenu kurzu dle pokynů níže. Před objednáním doporučujeme přečíst ustanovení o možnosti odstoupit od smlouvy o nákupu.

Objednávka video kurzu Úvod do psychosomatiky

Cenu kurzu zašlete převodem na účet 2400046111 / 2010, jako variabilní symbol uveďte prvních šest čísel Vašeho rodného čísla, do zprávy pro příjemce napište VIDEO PSYCHOSOMATIKA. Případně můžete platbu poslat složenkou typu A na tentýž účet, jako majitele účtu uveďte Tomáš Morcinek, Fr. Kadlece 4, 180 00 Praha 8.

Platba ze Slovenska a dalších evropských zemí

Platba ze Slovenska: Pokud chcete zaplatit ze slovenské banky, použijte číslo účtu 2400046111 / 8330 a slovenský IBAN SK73 8330 0000 0024 0004 6111. V tom případě budete platit pouze poplatky jako za vnitrostátní převod z jedné slovenské banky do druhé. Je ovšem třeba správně určit částku v Eurech, kterou zašlete, a to kurzem Nakupujeme podle kurzovního lístku FIO na tomto odkazu (kurzovní lístek je až na konci jejich stránky). Prosíme nezaměnit s kurzem Prodáváme, jak se bohužel občas děje, protože pak pošlete o zhruba 2-3 Euro méně, nežli je třeba, a my Vás budeme muset žádat o doplacení rozdílu. A použijte bankovní převod, nikoliv vklad na účet.

Platba z jiných evropských zemí: Nejlevnější způsob zaslání je přes tzv. systém SEPA, kdy odesílatel i příjemce platí  každý poplatky své bance. Pro platbu použijte tyto údaje: IBAN CZ6220100000002400046111, BIC/SWIFT FIOBCZPPXXX, adresa banky Fio banka, a.s., V Celnici 1028/10, Praha 1, majitel účtu Tomáš Morcinek, Františka Kadlece 4, 180 00 Praha 8. Částku pošlete v Eurech, přičemž pro přepočet použijte kurz Nakupujeme podle kurzovního lístku FIO na tomto odkazu (kurzovní lístek je až na konci jejich stránky).

 

Ustanovení o možnosti odstoupit od smlouvy

V případě uzavření smlouvy distančním způsobem má klient, je-li spotřebitelem, právo odstoupit od příslušné smlouvy bez udání důvodu ve lhůtě 14 dnů. Tato lhůta začíná běžet ode dne následujícího po dni, kdy byla daná smlouva uzavřena (tj. ode dne následujícího po dni, kdy klient odeslal svou objednávku a zaslal cenu kurzu, podlel toho, co nastalo později). Odstoupí-li klient v souladu s výše uvedenými podmínkami od smlouvy, bude mu cena kurzu vráceny bez zbytečného odkladu, nejpozději do 14 dnů ode dne, kdy jsme obdrželi odstoupení od smlouvy.

V případě, že bylo před uplynutím 14-denní lhůty pro odstoupení od smlouvy ve smyslu shora uvedeného již s poskytnutím služeb započato, tj. klientovi byl již zřízen přístup k zakoupenému video kurzu, nemůže klient od této smlouvy odstoupit.

Jinými slovy - pokud si kurz objednáte a zaplatíte, stornovat tuto objednávku můžete jen do té doby, dokud Vám nevytvoříme ke kurzu přístup.

Kontakty a informace

Informace - organizační asistentka kurzu:
Petra Schicková, tel.: 724 558 193, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Oficiální organizace kurzu - tato adresa neslouží pro zasílání přihlášek:
Tomáš Morcinek, Františka Kadlece 1514/4, 180 00 Praha 8, IČ: 63938766,
tel. 608 888 867, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., podnikatel je zapsán v živnostenském rejstříku.

 

Na začátek stránky

COVID informace

Na titulní stránce webu najdete aktuální informace ohledně našeho přístupu ke covid situaci.

Zpravodaj o nových akcích

Zasíláme zhruba 4-7x ročně, pokud se na našem webu objeví nějaký nový termín kurzu či jiné akce. V každém e-mailu je odhlašovací odkaz. Více viz naše Zásady ochrany osobních údajů.

Podporujeme:

Zdravé fórum

Aktuální akce:

Přepis limbického otisku (Elena Tonetti)

V řízené imaginaci zhmotníte naplnění nejhlubších tužeb z dětství, aby Váš nervový systém získal zcela novou zkušenost, vede
MUDr. Tomáš Morcinek,
20.11.2022 online

Zrození do bytí I. (Elena Tonetti)

Víkendový kurz transformativních technik podle Eleny Tonetti, vede
MUDr. Tomáš Morcinek, 7.-9.10.2022 v Brně

Úvod do body-psychoterapie

Seznámení se s body-psychoterapií, vede
MUDr. Tomáš Morcinek,
14.–16.10.2022 v Praze
a 11.-13.11.2022 v Brně

Video kurz Úvod do psychosomatiky

Celostní pohled na člověka a jeho zdraví přednáší
MUDr. Dana Hlaváčková

Video kurz Reichových charakterových typů

Esence typologie osobnosti podle Wilhelma Reicha, přednáší
MUDr. Tomáš Morcinek

Úvodní víkend biodynamických masáží

Praktická sebezkušenostní výuka biodynamických masáží, jejichž cílem je energetické přeladění organismu, vede
Honza Nejedlý
2.-4.12.2022 v Praze

Přidejte se k nám na:

Facebook