Úvod do psychosomatiky (online)

video kurz

V kurzu se dozvíte základní koncepce psychosomatiky z pohledu klasické medicíny a psychologie. Kurz sestává z předtočeného videa o délce zhruba 3:20 h.

Kurz je určen pro kohokoliv, koho toto téma zajímá. Je zaměřený pro nelékařskou veřejnost, ať už odbornou nebo laickou. Je vhodný např. pro ty, kdo nějakým způsobem pracují s klienty z rámci pomáhajících profesí a chtějí si rozšířit své vědomosti.

Lektorka se v první části věnuje obecné teorii a psychosociálním faktorům, které se (spolu)podílejí na vzniku, rozvoji a průběhu nemocí. Ve druhé části se pak podrobně věnuje jednotlivým diagnózám, u kterých se předpokládá významný psychosociální vliv. Každou z nich nejprve stručně popíše a pak se věnuje diskusi o dosud známých a přepokládaných faktorech včetně možných osobnostních rysů, které mohou být s rozvojem dané diagnózy spojené. 

Protože je přednáška opravdu hodně informačně nabitá, doporučejeme její sledování spíše po malých úsecích.

K předtočeným videím kurzu, uloženým na Youtube, máte vždy přístup na 4 měsíce.

Možnost dalšího pokračování: Zájemci mohou případně pokračovat víkendovým kurzem Základy psychosomatiky, který se věnuje pokročilejší teorii a především pak praktickým technikám, jak pracovat s psychosomatikými obtížemi.

Lektorka video kurzu

MUDr. Dana HlaváčkováMUDr. Bc. Dana Hlaváčková, nar. 1960, vystudovala lékařskou fakultu UK Praha, atestovala v oborech anesteziologie a resuscitace, urgentní medicína, veřejné zdravotnictví. Bakalářský titul obhájila na MU v Brně v oborech sociologie a politologie. V rámci své profese absolvovala mezinárodně certifikovaný kurz CISM (Critical Incident Stress Management) vedený Peterem Appel-Schumacherem, dále je absolventkou kurzů pro peery a krizové interventy pořádané Národním centrem ošetřovatelství a nelékařských zdravotnických oborů v Brně. Je držitelem certifikátu MŠMT a Yoga Alliance pro učitele jógy. Biodynamickým masážním ošetřením se učila u Květy Paluskové, které na jejich kurzech také asistovala a podílela se i na zpracování učebních textů pokročilých masážních intervencí deep draining. Dříve pracovala jako lékařka v týmech zdravotnické záchranné služby. Aktuálně se věnuje své soukromé praxi biodynamických masáží a deep drainingu na Praze 3.

Rozhovor s lektorkou a ukázka z kurzu

V první části se dozvíte, jak se MUDr. Dana Hlaváčková dostala k psychosomatice. Ve druhé části se pak můžete podívat na ukázku z kurzu - část o diagnóze neurodermitis (endogenní ekzém).

Rozhovor s MUDr. Danou Hlaváčkovou

Praktické informace

Ke sledování videa je nutné mít účet na Google či Youtube (jedná se o tentýž účet, Youtube je jedna ze služeb Googlu). Příslušnou emailovou adresu spojenou s tímto účtem budete muset zadat v přihlášce. Pokud účet zatím nemáte, stačí svou dosavadní jakoukoliv emailovou adresu zaregistrovat na Google a zvolit si heslo, např. zde. Také pokud vlastníte chytrý telefon s Androidem, tak účet na Google určitě máte, protože bez něj byste nemohli stahovat žádné aplikace z obchodu Google Play.

Cena kurzu

Cena je 590 Kč. Po zaplacení ceny kurzu Vám během několika dnů zpřístupníme předtočená videa.

Objednávka a platba

Platbu ve výši ceny kurzu zasílejte rovnou s objednávkou.

Pro zakoupení kurzu je nutné vyplnit objednávku níže a zaslat cenu kurzu dle pokynů níže. Před objednáním doporučujeme přečíst ustanovení o možnosti odstoupit od smlouvy o nákupu.

Objednávka video kurzu Úvod do psychosomatiky

Cenu kurzu zašlete převodem na účet 2102407265 / 2010, jako variabilní symbol uveďte prvních šest čísel Vašeho rodného čísla, do zprávy pro příjemce napište VIDEO PSYCHOSOMATIKA. QR Video PSYCHOSOMATIKA

Můžete použít i QR kód, jen je nutno doplnit variabilní symbol.

 

Platba ze Slovenska

Pokud chcete zaplatit ze slovenské banky, použijte vnitrostátní převod (nikoliv platbu do zahraničí, ani SEPA platbu, zbytečně by to obě strany stálo poplatky) na číslo účtu 2102407265 / 8330 a slovenský IBAN SK9383300000002102407265. V tom případě budete platit pouze poplatky jako za vnitrostátní převod z jedné slovenské banky do druhé.

Je ovšem třeba správně určit částku v Eurech, kterou zašlete, a to kurzem Nakupujeme podle kurzovního lístku FIO na tomto odkazu (kurzovní lístek je až na konci jejich stránky). Prosíme nezaměnit s kurzem Prodáváme, jak se bohužel občas děje, protože pak pošlete o zhruba 6 Euro méně, nežli je třeba, a my Vás budeme muset žádat o doplacení rozdílu. A použijte bankovní převod, nikoliv vklad na účet.

Platba z dalších evropských zemí

Nejlevnější způsob zaslání je přes tzv. systém SEPA, kdy odesílatel i příjemce platí  každý poplatky své bance. Pro platbu použijte tyto údaje: IBAN CZ8220100000002102407265, BIC/SWIFT FIOBCZPPXXX, adresa banky Fio banka, a.s., V Celnici 1028/10, Praha 1, majitel účtu Tomáš Morcinek, Františka Kadlece 4, 180 00 Praha 8.

Částku pošlete v Eurech, přičemž pro přepočet použijte kurz Nakupujeme podle kurzovního lístku FIO na tomto odkazu (kurzovní lístek je až na konci jejich stránky). Prosíme nezaměnit s kurzem Prodáváme, jak se bohužel občas děje, protože pak pošlete o zhruba 6 Euro méně, nežli je třeba, a my Vás budeme muset žádat o doplacení rozdílu. A použijte bankovní převod, nikoliv vklad na účet.

 

Ustanovení o možnosti odstoupit od smlouvy

V případě uzavření smlouvy distančním způsobem má klient, je-li spotřebitelem, právo odstoupit od příslušné smlouvy bez udání důvodu ve lhůtě 14 dnů. Tato lhůta začíná běžet ode dne následujícího po dni, kdy byla daná smlouva uzavřena (tj. ode dne následujícího po dni, kdy klient odeslal svou objednávku a zaslal cenu kurzu, podlel toho, co nastalo později). Odstoupí-li klient v souladu s výše uvedenými podmínkami od smlouvy, bude mu cena kurzu vráceny bez zbytečného odkladu, nejpozději do 14 dnů ode dne, kdy jsme obdrželi odstoupení od smlouvy.

V případě, že bylo před uplynutím 14-denní lhůty pro odstoupení od smlouvy ve smyslu shora uvedeného již s poskytnutím služeb započato, tj. klientovi byl již zřízen přístup k zakoupenému video kurzu, nemůže klient od této smlouvy odstoupit.

Jinými slovy - pokud si kurz objednáte a zaplatíte, stornovat tuto objednávku můžete jen do té doby, dokud Vám nevytvoříme ke kurzu přístup.

Kontakty a informace

Informace - organizační asistentka kurzu:
Alžběta Černá, tel.: 777 113 405, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Oficiální organizace kurzu - tato adresa neslouží pro zasílání přihlášek:
Tomáš Morcinek, Františka Kadlece 1514/4, 180 00 Praha 8, IČ: 63938766,
tel. 608 888 867, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., podnikatel je zapsán v živnostenském rejstříku.

 

Na začátek stránky

Zpravodaj o nových akcích

Zasíláme zhruba 4-7x ročně, pokud se na našem webu objeví nějaký nový termín kurzu či jiné akce. V každém e-mailu je odhlašovací odkaz. Více viz naše Zásady ochrany osobních údajů.

Aktuální akce:

Biodynamické masáže a práce s dotekem

Roční kurz biodynamických masáží a využití doteku (nejen) v psychoterapii, vede Honza Nejedlý, začátek kurzu 24.-26.5.2024 v Praze

Pestrý víkend párových technik

Prožitkový prodloužený víkend, na kterém se budeme setkávat vzájemně v polaritě mužské a ženské energie,   vede Tomáš Morcinek,
29.8.-1.9.2024 v Nesměni

Úvod do biodynamických masáží

Praktická sebezkušenostní výuka biodynamických masáží, jejichž cílem je energetické přeladění organismu, vede
Honza Nejedlý
13.-15.9. 2024 v Brně 29.11.-1.12.2024 v Praze

Video kurz Úvod do psychosomatiky

Celostní pohled na člověka a jeho zdraví přednáší
MUDr. Dana Hlaváčková

Video kurz Reichových charakterových typů

Esence typologie osobnosti podle Wilhelma Reicha, přednáší
MUDr. Tomáš Morcinek

Přepis limbického otisku (Elena Tonetti)

V řízené imaginaci zhmotníte naplnění nejhlubších tužeb z dětství, aby Váš nervový systém získal zcela novou zkušenost, vede
MUDr. Tomáš Morcinek,
online

Přidejte se k nám na:

Facebook