Psychoterapeutický výcvik v biodynamické body-psychoterapii 2023

Základní informace o výcviku

Tato stránka je zatím v procesu vytváření. O přesných podmínkách výcviku ještě jednáme s německým institutem ESBPE, který výcvik zaštiťuje. Bohužel jednání se z důvodů zaneprázdněnosti německé strany pro ně aktuálně důležitějšími úkoly protáhla. Proto se začátek výcviku původně ohlášený na konec listopadu 2022 odkládá na jaro 2023. Předpokládáme, že definitivní informace zde budou nejpozději do konce října 2022. Poté bude otevřena možnost podat do výcviku přihlášku. Absolventi úvodních víkendů o tom dostanou upozornění emailem.

Jedná se o psychoterapeutický výcvik ve směru psychoterapie zaměřené na tělo (body-psychoterapie, somatické psychoterapie, zkráceně a poněkud nepřesně bodyterapie), který založila norská psycholožka Gerda Boyesen a který je nazýván biodynamická body-psychoterapie. Výcvik je dlouhodobý, trvající 6 let. Po absolvování první poloviny výcviku je možné získat certifikát tzv. biorelease stupně. Pro certifikát psychoterapeuta je nutno absolvovat celý výcvik.

I když základem bude biodynamická body-psychoterapie, výcvik bude obohacen i technikami z dalších přístupů a směrů, jako je hakomi, focusing, na zdroje zaměřená body-psychoterapie nebo např. techniky podle Eleny Tonetti.

Půjde již o 7. běh tohoto výcviku na území České republiky.

Předběžné informace

Zahájení výcviku plánujeme 31.3.-2.4.2023. Hlavním lektorem bude MUDr. Tomáš Morcinek, který povede většinu výcvikových workshopů. Některé výcvikové workshopy povedou jako hosté Eli Weidenfeld a Trude Egle. Součástí výcvikových hodin bude účast na kurzu Oidipovské období - hledání zdrojů s Monou Lisou Boyesen.

Obvykle se každý rok budou konat 4 pobytové prodloužené víkendy od středy večera do neděle oběda v Domě jógy v Hlavici (Všelibice), dále jeden obyčejný víkend v Praze plus jeden procvičovací víkend vedený asistenty. Kromě toho je doporučeno se mezi výcvikovými workshopy scházet na tzv. regionálních setkáních a procvičovat nabyté dovednosti.

Termíny pro rok 2023 jsou: 31.3.-2.4.2023 v Praze (začátek v pátek v 17:30, konec v neděli ve 14:30), 10.-14.5.2023, 21.-25.6.2023, 20.-24.9.2023 a 1.-5.11.2023 v Hlavici (začátky v 18:15 večeří, program od 19 h, konec v neděli ve 14 h obědem).

Podmínka pro přihlášení do výcviku

Pro možnost se přihlásit do výcviku je potřeba, abyste se nejprve zúčastnili kurzu Úvod do body-psychoterapie (dříve pod názvem Úvodní víkend body-psychoterapie) vedeného Tomášem Morcinkem, kde se seznámíte se způsobem výuky, s tím, co body-psychoterapie obnáší a také poznáte hlavního lektora chystaného výcviku MUDr. Tomáš Morcinka.

Doporučujeme účast neodkládat. Alespoň si dříve budete moci ujasnit, zda tento výcvik je právě pro Vás.

Postavení výcviku v České republice, spolupráce s ESBPE

Psychoterapeutický výcvik v biodynamické psychoterapii pořádaný v České republice je odnoží výcviku pořádaného Evropskou školou pro biodynamickou psychologii ESBPE (Europäische Schule für Biodynamische Psychologie e.V.) se sídlem v Německu. Více informací a co to v praxi znamená včetně otázky akreditace výcviku se dozvíte na úvodní stránce pro všechny běhy výcviku. Stručně řečeno, výcvik nemá žádnou českou akreditaci, ale budete v pozici, jako byste absolvovali zahraniční výcvik, což v případě, že máte příslušné vzdělání, umožňuje žádat např. o členství v České asociaci pro psychoterapii nebo získat evropský certifikát pro psychoterapii. Co znamená "příslušné vzdělání" např. pro možnost hlásit se do České asociace pro psychoterapii, se dozvíte na tomto odkazu v části VŠ humanitního směru. 

Pro koho je výcvik určen

Výcvik je určen všem, kdo pracují v pomáhajících profesích s lidmi, např. ve zdravotnictví (psychoterapeuti, psychologové, psychiatři a další lékaři, fyzioterapeuti), ve školství nebo v personalistice, studentům těchto oborů a těm, kdo v pomáhající profesi plánují pracovat.

Smyslem výcviku je kromě výuky i osobnostní rozvoj a zrání účastníků. Nejedná se ale o terapeutickou skupinu a výcvik nemůže být náhradou regulérní psychoterapie. Tedy od účastníků je očekáváná jistá zralost a emoční stabilita a odolnost v tom smyslu, že na výcvikových workshopech nebude vždy možné upřednostnit tuto seberozvojovou "léčivou" rovinu výcviku (tedy co by účastník aktuálně potřeboval pro svůj vnitřní proces).

Pokud se o výcvik zajímáte proto, že od něj očekáváte především svůj vlastní seberozvoj a léčení, velmi doporučujeme zvážit vložení času a peněz spíše do intenzívní individuální psychoterapie. Přinese Vám to větší uspokojení a lepší výsledky. A možnost účasti na výcviku zvážíte až později. V případě, že máte v tomto bodě pochybnosti, neostýchejte se kontaktovat hlavního lektora Tomáše Morcinka na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Časový rozsah, místo konání

O časovém rozsahu výcviku a místě konání se dočtete v části Časový rozsah.

Cena výcviku

Definitivní cena výcviku zatím nebyla stanovena. Určitě ale dojde vzhledem k velké inflaci k navýšení ceny oproti aktuálně probíhajícímu výcvku zahájenému v lednu 2018. Souhrná inflace od ledna 2018 do ledna 2022 už totiž překročila 20 %. Celková cena výcviku zahájeného v roce 2018 je 159 tis. Kč bez započítání nákladů na ubytování a stravu při pobytových workshopech. Celková cena připravovaného výcviku se tak bude pohybovat pravděpodobně kolem 200 tis. Kč, opět bez započítání nákladů na ubytování a stravu. Toto rozloženo do zmíněných 6 let.

Přijímací procedura

Možnost se do výcviku přihlásit bude otevřena až poté, co zde budou definitivní informace o výcviku. Což předpokládáme na začátku listopadu 2022. Přihlášky bude možné podávat až do 31.12.2022. V případě výcviku neplatí, že mají přednost ti, kdo podají přihlášku dříve. Podobně jako je tomu i u jiných psychoterapeutických výcviků, dojde k výběru uchazečů. Podrobnosti přijímací procedury budou ještě zveřejněny. Součástí bude i individuální pohovor s hlavním lektorem.

Emocionální náročnost výcviku

Vzhledem k prožitkovému charakteru může být program pro účastníky emocionálně náročný. Od účastníků se proto očekává, že si dle svých individuálních potřeb zajistí v době mezi jednotlivými workshopy dostatečnou doplňkovou podporu ve formě terapie nebo jiných prostředků psychoterapeutické podpory. To je i v souladu s podmínkou, že pro získání certifikátu je nutný určitý počet hodin individuální psychoterapie. O tom blíže v části Časový rozsah.

Kontakt a informace

Tomáš Morcinek, tel. 608 888 867, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Na začátek stránky

Zpravodaj o nových akcích

Zasíláme zhruba 4-7x ročně, pokud se na našem webu objeví nějaký nový termín kurzu či jiné akce. V každém e-mailu je odhlašovací odkaz. Více viz naše Zásady ochrany osobních údajů.

Podporujeme:

Zdravé fórum

Aktuální akce:

Přepis limbického otisku (Elena Tonetti)

V řízené imaginaci zhmotníte naplnění nejhlubších tužeb z dětství, aby Váš nervový systém získal zcela novou zkušenost, vede
MUDr. Tomáš Morcinek,
29.1.2023 online

Rozvíjení vnitřních zdrojů (dětství a rodiče)

Pomocí intenzivních prožitkových technik budete moci dosytit to, co jste nedostali v dětství, vede
MUDr. Tomáš Morcinek, 20.-22.1.2023 v Praze

Úvod do biodynamických masáží

Praktická sebezkušenostní výuka biodynamických masáží, jejichž cílem je energetické přeladění organismu, vede
Honza Nejedlý
2.-4.12.2022 nebo 20.-22.1.2023 v Praze

Úvod do body-psychoterapie

Seznámení se s body-psychoterapií, vede
MUDr. Tomáš Morcinek,
3.-5.2.2023 v Brně

Biodynamické masáže a práce s dotekem

Roční kurz biodynamických masáží a využití doteku v psychoterapii, vede
Honza Nejedlý
začátek 24.-26.3.2023 v Praze

Video kurz Úvod do psychosomatiky

Celostní pohled na člověka a jeho zdraví přednáší
MUDr. Dana Hlaváčková

Video kurz Reichových charakterových typů

Esence typologie osobnosti podle Wilhelma Reicha, přednáší
MUDr. Tomáš Morcinek

Přidejte se k nám na:

Facebook