Základy psychosomatiky

8.-10.3.2024, centrum Plující oblaka, Praha 6

specializovaný sebezkušenostní výukový kurz

Víkendový kurz zaměřený na pokročilejší teorii psychosomatiky a především na praktické možnosti práce s psychosomatickými obtížemi, inspirované biodynamickou body-psychoterapií a práci s imaginacemi. Teorii bude věnováno maximálně 20 % času workshopu, zbytek budou praktická cvičení a techniky, které si budete moci vyzkoušet sami na sobě.

Konkrétně se bude jednat z teorie o psychoanalytické modely v psychosomatice a pohled biodynamické body-psychoterapie na psychosomatiku. Většina času kurzu pak bude věnována zmíněným praktickým možnostem práce s psychosomatickými obtížemi. Např. imaginativní techniky "práce se symptomem" a "práce s aktuální bolestí" si na kurzu vyzkoušíte sami na sobě. Součástí budou i ukázky s případným krátkým vyzkoušením některých možností ošetření z body-psychoterapie - např. biodynamická masážní ošetření (pracuje se na oblečeném klientovi) apod.

Kurz je určen především pro ty, kdo terapeuticky pracují s klienty, ať už verbálně nebo přes tělo, a o této problematice mají zatím jen základní znalosti. A je také vhodným rozšiřujícím kurzem pro účastníky a absolventy výcviku v biodynamické body-psychoterapii a kurzů Terapeutické masáže a deep draining. a Biodynamické masáže a práce s dotekem (dříve pod názvem Terapeutická práce s dotekem).

Pokud zatím o psychosomatice nevíte vůbec nic, je potřebné, abyste před svou účastí na tomto víkendovém kurzu shlédli video kurz Úvod do psychosomatiky se stejnou lektorkou. Informace z video kurzu nebudou na víkendovém kurzu naživo znovu opakovány anebo jen zcela částečně a stručně.

Psychosomatika je celostním (holistickým) pohledem na člověka a jeho zdraví. Vychází z toho, že zdraví a nemoc jsou podmíněné nejen tělesně, ale také duševně, sociálně, zvyklostmi dané společnosti, vlivy a nároky prostředí. V širším slova smyslu se tedy jedná o tento komplexní pohled na zdraví a vznik nemocí. V užším slova smyslu je psychosomatika chápána jako problematika určitého druhu chorob, při kterých byla tato komplexní souvislost a podmíněnost fyzických chorob duševním stavem nejvýrazněji prokázana. Cílem léčby je najít zdroj obtíží a obnovit rovnováhu.

Lektorka kurzu

MUDr. Dana HlaváčkováMUDr. Bc. Dana Hlaváčková, nar. 1960, vystudovala lékařskou fakultu UK Praha, atestovala v oborech anesteziologie a resuscitace, urgentní medicína, veřejné zdravotnictví. Bakalářský titul obhájila na MU v Brně v oborech sociologie a politologie. V rámci této profese absolvovala mezinárodně certifikovaný kurz CISM (Critical Incident Stress Management) vedený Peterem Appel-Schumacherem, dále je absolventkou kurzů pro peery a krizové interventy pořádané Národním centrem ošetřovatelství a nelékařských zdravotnických oborů v Brně. Podílí se na krizové intervenci u osob silně zasažených stresovou událostí a poskytuje kolegiální peer podporu v rámci psychosociální intervenční služby zdravotnické záchranné služby. Je držitelem certifikátu MŠMT a Yoga Alliance pro učitele jógy. Biodynamickým masážím se učila u Květy Paluskové, které na jejích kurzech také asistovala a podílela se i na zpracování učebních textů pokročilých masážních ošetření deep draining. Dříve pracovala jako lékařka v týmech zdravotnické záchranné služby. Aktuálně se už věnuje pouze své soukromé praxi biodynamických masáží a deep drainingu na Praze 3.

Kredity v rámci dalšího vzdělávání

Kurzu bylo přiděleno 12 kreditů v rámci dalšího vzdělávání klinických psychologů, číslo akce  AKPČR/PHA/ŠA/44/2024.

Rozsah a cena kurzu

Program v jednotlivé dny: pátek 17:30 - 21:00 h, sobota 9:30 - 20:30 h s pauzou na oběd, neděle 9:30 - 14:30 h. Celkem 20 výukových hodin (1 výuková hodina = 45 min).

Cena je 3.200 Kč a je splatná ve dvou splátkách. 1. splátka ve výši 1.500 Kč spolu s přihláškou, 2. splátka ve výši 1.700 Kč v termínu 14 dnů před začátkem kurzu. Je možné zaplatit spolu s přihláškou rovnou plnou cenu 3.200 Kč. Součástí ceny je základní občerstvení ve formě čaje a kávy.

Možnosti ubytování

Možnost jednoduchého přespání v místě konání semináře. V případě zájmu se o podmínkách přespání informujte předem.

Přihlašování

Kurz je již plně obsazen. Ale nezoufejte a přihlaste se jako náhradník/ce. Stále se může stát, že se nějaké místo ještě uvolní. Zálohu ale nezasílejte. Vyzvali bychom Vás, kdyby se nějaké místo uvolnilo.

Pokud chcete mít v kurzu rezervované místo, vyplňte přihlášku a zašlete rezervační zálohu dle pokynů níže. Bez rezervační zálohy Vám místo v kurzu nebudeme držet. Před přihlášením doporučujeme přečtení storno podmínek níže.

Přihláška Základy psychosomatiky 8.-10.3.2024 (na místa náhradníků)

Rezervační zálohu ve výši 1.500 Kč zašlete převodem na účet č. 2502407256 / 2010, jako variabilní symbol uveďte prvních šest čísel Vašeho rodného čísla, do zprávy pro příjemce napište slovo PSYCHOSOMATIKAQR PSYCHOSOMATIKA N INSTITUT 1500Kc

Můžete použít i QR kód, jen je nutno doplnit variabilní symbol.

 

Platba ze Slovenska 

Pokud chcete zaplatit ze slovenské banky, použijte vnitrostátní převod (nikoliv platbu do zahraničí, ani SEPA platbu, zbytečně by to obě strany stálo poplatky) na číslo účtu 2502407256 / 8330 a slovenský IBAN SK27 8330 0000 0025 0240 7256. V tom případě budete platit pouze poplatky jako za vnitrostátní převod z jedné slovenské banky do druhé.

Je ovšem třeba správně určit částku v Eurech, kterou zašlete, a to kurzem Nakupujeme podle kurzovního lístku FIO na tomto odkazu (kurzovní lístek je až na konci jejich stránky). Prosíme nezaměnit s kurzem Prodáváme, jak se bohužel občas děje, protože pak pošlete o zhruba 6 Euro méně, nežli je třeba, a my Vás budeme muset žádat o doplacení rozdílu. A použijte bankovní převod, nikoliv vklad na účet. 

Platba z dalších evropských zemí 

Nejlevnější způsob zaslání je přes tzv. systém SEPA, kdy odesílatel i příjemce platí  každý poplatky své bance. Pro platbu použijte tyto údaje: IBAN CZ16 2010 0000 0025 0240 7256, BIC kód FIOBCZPPXXX, adresa banky Fio banka, a.s., V Celnici 1028/10, Praha 1, majitel účtu Institut biodynamické psychoterapie s.r.o., Chodská č. ev. 561, 252 30 Hlásná Třebaň - Rovina, IČ: 06418082.

Částku pošlete v Eurech, přičemž pro přepočet použijte kurz Nakupujeme podle kurzovního lístku FIO na tomto odkazu (kurzovní lístek je až na konci jejich stránky). Prosíme nezaměnit s kurzem Prodáváme, jak se bohužel občas děje, protože pak pošlete o zhruba 6 Euro méně, nežli je třeba, a my Vás budeme muset žádat o doplacení rozdílu. A použijte bankovní převod, nikoliv vklad na účet.

Důležité upozornění

Jedná se o sebezkušenostní, zážitkový kurz a některá cvičení mohou vyvolat emoční nebo fyzickou zátěž. Proto, pokud trpíte vážnějším tělesným onemocněním, u kterého může být větší fyzická zátěž nevhodná (např. některá onemocnění srdce, stavy po nedávném úrazu, ale i jiná), nebo pokud se v současnosti psychiatricky léčíte, případně jste se léčil/a s psychickými problémy v minulosti, je nezbytné o tom informovat lektora/ku semináře nejpozději před jeho začátkem. Lektor/ka semináře pak může snáze některá cvičení pro Vás vhodně přizpůsobit, příp. Vám ho nedoporučit. Ve výjimečných případech Vám pak případně může i nedoporučit účast na celém kurzu. Proto, pokud se Vás tato situace tělesného nebo psychického onemocnění nějak týká a budete chtít mít předem představu, zda Vás to může nějak omezit ve Vaši účasti na jednotlivých cvičeních, kontaktujte předem organizátora / lektora/ku kurzu, se kterým situaci privátně proberete. Totožný postup platí i v případě těhotenství, kdy rovněž některá cvičení mohou být kontraindikována.

Storno podmínky

Při odhlášení 21 a více dnů před začátkem kurzu je storno poplatek 300 Kč. Při odhlášení mezi 20 a 7 dny před začátkem kurzu je storno poplatek 500 Kč. Při odhlášení méně než 7 dnů před začátkem kurzu nebo pokud účastník do kurzu vůbec nenastoupí (nutná omluva před začátkem kurzu) je storno poplatek 1.500 Kč. V případě, že účastník do kurzu nenastoupí bez omluvy doručené před zahájením kurzu, rovná se storno poplatek již zaplacené ceně kurzovného. Pokud účastník za sebe zajistí náhradníka, snižuje se storno poplatek na 200 Kč. V případě, že účastník do kurzu nastoupil, ale ukončí jej předčasně, zaplacené kurzovné se nevrací.

Kontakty a informace

Informace - organizační asistentka kurzu:
Alžběta Černá, tel.: 777 113 405, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Oficiální organizace kurzu - tato adresa neslouží pro zasílání přihlášek:
Institut biodynamické psychoterapie s.r.o., Chodská č. ev. 561, 252 30 Hlásná Třebaň - Rovina, IČ: 06418082 

Na začátek stránky

Zpravodaj o nových akcích

Zasíláme zhruba 4-7x ročně, pokud se na našem webu objeví nějaký nový termín kurzu či jiné akce. V každém e-mailu je odhlašovací odkaz. Více viz naše Zásady ochrany osobních údajů.

Aktuální akce:

Pestrý víkend párových technik

Prožitkový prodloužený víkend, na kterém se budeme setkávat vzájemně v polaritě mužské a ženské energie,   vede Tomáš Morcinek,
29.8.-1.9.2024 v Nesměni

Úvod do biodynamických masáží

Praktická sebezkušenostní výuka biodynamických masáží, jejichž cílem je energetické přeladění organismu, vede
Honza Nejedlý
13.-15.9. 2024 v Brně 29.11.-1.12.2024 v Praze

Úvod do body-psychoterapie

Seznámení se s psychoterapií zaměřenou na tělo, vede
Mgr. Ivana Krahulcová,
27.-29.9.2024 v Hradci Králové

Video kurz Úvod do psychosomatiky

Celostní pohled na člověka a jeho zdraví přednáší
MUDr. Dana Hlaváčková

Video kurz Reichových-Lowenových charakterových typů

Esence typologie osobnosti podle Wilhelma Reicha, přednáší
MUDr. Tomáš Morcinek

Přepis limbického otisku (Elena Tonetti)

V řízené imaginaci zhmotníte naplnění nejhlubších tužeb z dětství, aby Váš nervový systém získal zcela novou zkušenost, vede
MUDr. Tomáš Morcinek,
online

Přidejte se k nám na:

Facebook