Dlouhodobé výcviky v body-psychoterapii

Aktuálně nabízený běh výcviku

Aktuálně nabízíme dlouhodobý výcvik v integrativním bodyworku a body-psychoterapii (bodyterapii) se zahájením na jaře 2023.

Jedná se již o 7. dlouhodobý výcvik, který pořádáme. Výcvik vychází z různých způsobů práce s tělem i z různých směrů body-psychoterapie či psychoterapie jako je např. Hakomi terapie, biodynamická body-psychoterapie, bioenergetika, focusing, na zdroje zaměřená body-psychoterapie, body-psychoterapie zaměřená na vývojové fáze a na zdroje podle Mony Lisy Boyesen, mindfulness nebo např. techniky inspirované Elenou Tonetti. Všechny informace po kliknutí na odkaz.

Dřívější běhy výcviku

Prvních šest běhů dlouhodobého výcviku proběhlo jako odnož výcviku pořádaného Evropskou školou pro biodynamickou psychologii ESBPE (Europäische Schule für Biodynamische Psychologie e.V.) se sídlem v Německu pod názvem Psychoterapeutický výcvik v biodynamické body-psychoterapii. Měly stejnou strukturu a požadavky jako mají výcviky této školy pořádané v Německu a jsou ukončeny – po splnění všech podmínek – certifikátem vydaným ESBPE. Po obsahové stránce je garantován vedoucím lektorského týmu. Absolventi jsou po jeho skončení ve stejné situaci, jakoby výcvik absolvovali v Německu.

ESBPE je členem Evropské asociace pro body-psychoterapii EABP (European Association for Body Psychotherapy) a ta je členem Evropské asociace pro psychoterapii EAP (European Association for Psychotherapy).

Jednalo se o psychoterapeutické výcviky ve směru psychoterapie zaměřené na tělo (zvané také body-psychoterapie, somatická psychoterapie nebo zkráceně a poněkud nepřesně bodyterapie), který založila norská psycholožka Gerda Boyesen a který je nazýván biodynamická body-psychoterapie. Výcviky byly dlouhodobé, trvající 6 let. Po absolvování první poloviny výcviku bylo možné obdržet certifikát tzv. biorelease stupně.

Aktuálně (2023) je dokončován 6. běh tohoto výcviku na území České republiky.

Jednotlivé dřívější běhy výcviku

6. běh výcviku zahájený v lednu 2018
5. běh výcviku zahájený v roce 2011
4. běh výcviku zahájený v roce 2008

 

Na začátek stránky

Zpravodaj o nových akcích

Zasíláme zhruba 4-7x ročně, pokud se na našem webu objeví nějaký nový termín kurzu či jiné akce. V každém e-mailu je odhlašovací odkaz. Více viz naše Zásady ochrany osobních údajů.

Aktuální akce:

Biodynamické masáže a práce s dotekem

Roční kurz biodynamických masáží a využití doteku (nejen) v psychoterapii, vede Honza Nejedlý, začátek kurzu 24.-26.5.2024 v Praze

Pestrý víkend párových technik

Prožitkový prodloužený víkend, na kterém se budeme setkávat vzájemně v polaritě mužské a ženské energie,   vede Tomáš Morcinek,
29.8.-1.9.2024 v Nesměni

Úvod do biodynamických masáží

Praktická sebezkušenostní výuka biodynamických masáží, jejichž cílem je energetické přeladění organismu, vede
Honza Nejedlý
13.-15.9. 2024 v Brně 29.11.-1.12.2024 v Praze

Video kurz Úvod do psychosomatiky

Celostní pohled na člověka a jeho zdraví přednáší
MUDr. Dana Hlaváčková

Video kurz Reichových charakterových typů

Esence typologie osobnosti podle Wilhelma Reicha, přednáší
MUDr. Tomáš Morcinek

Přepis limbického otisku (Elena Tonetti)

V řízené imaginaci zhmotníte naplnění nejhlubších tužeb z dětství, aby Váš nervový systém získal zcela novou zkušenost, vede
MUDr. Tomáš Morcinek,
online

Přidejte se k nám na:

Facebook