Biodynamické masáže a práce s dotekem
(dříve pod názvem Terapeutická práce s dotekem)

Další běh tohoto 6-víkendového kurzu plánujeme zahájit na jaře 2023. Podmínkou pro vstup je absolvování kurzu Úvod do biodynamických masáží.

Roční kurz Biodynamické masáže a práce s dotekem vychází z principů biodynamické psychologie a body-psychoterapie, což je směr psychoterapie zaměřené na tělo, který založila norská psycholožka a fyzioterapeutka Gerda Boyesen. V kurzu je využívána především jedna část tohoto přístupu a to jsou biodynamické masáže a masážní ošetření, která se zaměřují nikoliv na rozmasírování ztuhlých svalů, ale na celkové energetické přeladění organismu a rozproudění živosti v něm.

Biodynamická masážKurz vychází z poznatku, že v našem těle jsou uloženy všechny naše emoční zkušenosti, často ve formě chronických napětí, která omezují naši živost a dobrý životní pocit. Přitom v souladu s přesvědčením humanistické psychologie pracujeme s konceptem sebeúzdravných sil v člověku. Masážní ošetření uvede do chodu tyto sebeúzdravné síly, které mohou nastavit novou rovnováhu v organismu.

Některá z těchto masážních ošetření jsou blízká tomu, co běžně nazýváme masáží (dotek přímo na kůži za použití oleje), u některých pracujeme na oblečeném člověku a používáme např. i různé manipulace s končetinami s cílem uvolnit zadržované napětí v kloubech a dalších částech těla.

V kurzu je dbáno na rovnováhu mezi výukou a vlastním prožitkem. Není to tedy klasický masážní kurz, který se zaměřuje pouze na to, aby jeho absolventi zvládli nějaké techniky. Zde se rovným dílem zaměřujeme i na to, aby si účastníci v plném rozsahu všechny masáže a masážní ošetření zažili sami na sobě a poznali tak jejich účinky. Proto je tento sebezkušenostní kurz určen nejen pro ty, kdo chtějí doplnit a rozvinout své profesní zkušenosti nebo uvažují v budoucnu o své účasti ve výcviku v psychoterapii zaměřené na tělo, ale i pro ty, kdo chtějí udělat něco pro sebe, své tělo a svůj osobní rozvoj.

Kurz je zaměřený především na výuku masážních ošetření, která po absolvování kurzu zvládnete na takové úrovni, že Vás to bude opravňovat nabízet je klientům nebo využívat pro své blízké okolí. V kurzu se seznámíte s různým zaměřením masážních ošetření (relaxační, harmonizační, stimulující, mobilizující atd.), tématem bude i práce s blízkostí a hranicemi, úloha záměru při dotyku nebo zaměření působení dotyku na různé úrovně tělesné struktury (kůže, podkoží, svaly, kosti). Rozvinete také své tělesné vnímání. Kurz bude také napomáhat účastníkům při zahrnutí těchto vědomostí do jejich práce nebo jejich osobnostního rozvoje.

Absolventi kurzu mají možnost pokračovat kurzem Terapeutické masáže a deep draining, který je zaměřený na hlubší úroveň biodynamických masážních ošetření i na hlubší teoretické základy této práce.

Klasický masážní kurz to není také proto, že na každém víkendu bude kromě biodynamických masáží zařazena i jedna nemasážní technika z biodynamické body-psychoterapie (např. verbální technika, vegetoterapie apod.). Tyto nemasážní techniky jsou v kurzu zařazeny pro Váš vlastní seberozvoj a nejsou určeny k tomu, abyste je jako takové používali s klienty. Výjimkou je pouze situace, kdy už sami jste (body-)psychoterapeuty. Pak se jimi můžete inspirovat a zařadit je do své práce. V kurzu půjde pouze o ochutnávku těchto dalších technik, nikoliv o jejich plnou výuku.

Jinými slovy, ačkoliv kurz vychází z biodynamické body-psychoterapie, nejedná se o psychoterapeutický výcvik a jeho absolvování účastníky neopravňuje nabízet body-psychoterapii nebo psychoterapi a neudělá z Vás terapeuty. K tomu je zapotřebí mnohem delší příprava a vzdělání. Na druhou stranu v kurzu získáte široké portfolio různých masážních ošetření a sami na sobě si vyzkoušíte jednu část body-psychoterapeutického přístupu.

Lektor kurzu

Honza Nejedlý lektor kurzuHonza Nejedlý, nar. 1968, absolvoval výcvik v biodynamické body-psychoterapii (2012) u Květy Paluskové a Eliho Weidenfelda a posléze působil jako asistent na kurzech Květy Paluskové. Absolvoval rovněž bioenergetický výcvik (John Hawken), výcvik v rodinných konstelacích (Bhagat) a výcvik ve facilitaci skupinových procesů (IPOP), dále pak kurzy celotělové terapie a traumaterapie u Eliho Weidenfelda. Biodynamickým masážím se věnuje jako jednomu z oborů své činnosti. Od r. 2001 vede horskou boudu v Krkonoších a věnuje se seberozvoji.

 

Potvrzení o účasti

Všichni účastníci obdrží potvrzení o účasti. Ti, kteří dosáhnou 80% účasti, dostanou potvrzení ve formě certifikátu o absolvování kurzu.

Termíny, cena a přihlašování

Termíny konání jednotlivých ročníků, cena a údaje k platbě a přihlášky jsou uvedeny v následujících odkazech:

9. ročník 2021 - zahájení v červnu 2021

10. ročník 2023 - zahájení na jaře 2023. Termíny jednotlivých víkendu budou zveřejněny v průběhu listopadu 2022

Možnosti ubytování

Možnost jednoduchého přespání v místě konání semináře. V případě zájmu se o podmínkách přespání informujte předem.

Důležité upozornění

Jedná se o sebezkušenostní, zážitkový kurz a některá cvičení mohou vyvolat emoční nebo fyzickou zátěž. Proto, pokud trpíte vážnějším tělesným onemocněním, u kterého může být větší fyzická zátěž nevhodná (např. některá onemocnění srdce, stavy po nedávném úrazu, ale i jiná), nebo pokud se v současnosti psychiatricky léčíte, případně jste se léčil/a s psychickými problémy v minulosti, je nezbytné o tom informovat lektora/ku semináře nejpozději před jeho začátkem. Lektor/ka semináře pak může snáze některá cvičení pro Vás vhodně přizpůsobit, příp. Vám ho nedoporučit. Ve výjimečných případech Vám pak případně může i nedoporučit účast na celém kurzu. Proto, pokud se Vás tato situace tělesného nebo psychického onemocnění nějak týká a budete chtít mít předem představu, zda Vás to může nějak omezit ve Vaši účasti na jednotlivých cvičeních, kontaktujte předem organizátora / lektora/ku kurzu, se kterým situaci privátně proberete. Totožný postup platí i v případě těhotenství, kdy rovněž některá cvičení mohou být kontraindikována.

Kontakty a informace

Informace - organizační asistentka kurzu:
Michaela Kozáková, tel.: 737 266 039, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Zpět na začátek stránky

 

COVID informace

Na titulní stránce webu najdete aktuální informace ohledně našeho přístupu ke covid situaci.

Zpravodaj o nových akcích

Zasíláme zhruba 4-7x ročně, pokud se na našem webu objeví nějaký nový termín kurzu či jiné akce. V každém e-mailu je odhlašovací odkaz. Více viz naše Zásady ochrany osobních údajů.

Podporujeme:

Zdravé fórum

Aktuální akce:

Přepis limbického otisku (Elena Tonetti)

V řízené imaginaci zhmotníte naplnění nejhlubších tužeb z dětství, aby Váš nervový systém získal zcela novou zkušenost, vede
MUDr. Tomáš Morcinek,
20.11.2022 online

Zrození do bytí I. (Elena Tonetti)

Víkendový kurz transformativních technik podle Eleny Tonetti, vede
MUDr. Tomáš Morcinek, 7.-9.10.2022 v Brně

Úvod do body-psychoterapie

Seznámení se s body-psychoterapií, vede
MUDr. Tomáš Morcinek,
14.–16.10.2022 v Praze
a 11.-13.11.2022 v Brně

Video kurz Úvod do psychosomatiky

Celostní pohled na člověka a jeho zdraví přednáší
MUDr. Dana Hlaváčková

Video kurz Reichových charakterových typů

Esence typologie osobnosti podle Wilhelma Reicha, přednáší
MUDr. Tomáš Morcinek

Úvodní víkend biodynamických masáží

Praktická sebezkušenostní výuka biodynamických masáží, jejichž cílem je energetické přeladění organismu, vede
Honza Nejedlý
2.-4.12.2022 v Praze

Přidejte se k nám na:

Facebook