fbpx

Přepis limbického otisku podle Eleny Tonetti

24. a 25.10.2020 v čase 13:30 - 18:30 h v Praze

Oba termíny kurzu byly zrušeny kvůli vládním opatřením.

Limbický otiskPřepis limbického otisku (Limbic Imprint Recoding) je hluboká řízená imaginace inspirovaná metodou Eleny Tonetti - Vladimirové. Vychází z toho, že naše tělo i emoce reagují na živou představivost stejně, jako by to byla fyzická realita. Toho je možné využít, abychom doslova přepsali to, jak se do nás a do našeho těla otiskly naše dřívější zkušenosti s tímto světem, především pak zkušenosti z doby početí, zrození a z takzvaného formativního období, které je do zhruba 6 let.

A ta představivost, kterou k tomu použijeme, nemusí být nutně vizuální. Je to technika i pro ty, kdo vizuální představivost nemají.

Když naše duše přišla na tento svět, přišli jsme s očekáváním lásky. Jenže tento svět je nedokonalý a tak, i když naši rodiče nás měli rádi a dělali, co mohli, každý jsme se setkali s nějakými nedokonalostmi, způsobujícím v našem dětském citlivém a otevřeném bytí bolest, zklamání nebo smutek. A abychom tyto bolestivé emoce nemuseli cítit, my i naše tělo se u někoho více, u někoho méně uzavřelo, stáhlo, naučilo necítit.

Přepis limbického otiskuBěhem řízené imaginace se budete moci znovu narodit a všechny tyto pro vývoj tak důležité okamžiky prožít znovu - ale tentokrát přesně tak, jak jste vždycky toužili je prožít. Abyste cítili přesně tu lásku, kterou jste vždycky toužili cítit. Vaše imaginace tak bude zhmotněním Vašich nejhlubších přání. A Vaše tělo na to bude reagovat, jako by to byla realita a zažije ten stav, který tehdy potřebovalo zažít. Váš nervový systém tak získá novou zkušenost, ke které se může vracet.

Není to tak, že bychom chtěli změnit minulost nebo ji popírat. Minulost změnit nemůžeme, nepřepisujeme minulost, ale to, co jsme si z ní uložili v sobě a ve svém těle. Tedy to, jak nás ta minulost zformovala. A to přepsat můžeme. Pomocí toho, že v představě svá nejhlubší přání zhmotníme. 

Více o autorce techniky Eleně Tonetti - Vladimirové se můžete dočíst anglicky na jejím webu www.birthintobeing.com nebo velmi stručně na našem webu zde. Elena je také autorkou známého filmu o porodu pod názvem Porod jak jej známe. Doporučujeme shlédnout trailer k tomuto filmu nejlépe anglicky s hlasem Eleny Tonetti: https://youtu.be/nZtYCHASqNM nebo s českým překladem: https://youtu.be/rcP4BKaBsQg .

Co je to ten limbický otisk

Podrobně je to v článku Limbický otisk v části Info na našem webu. Stručně řečeno: Limbický systém je část mozku, která je spojena s našimi emocemi. Limbický otisk vyjadřuje fakt, že se naše zkušenosti z raného dětství do něj "otisknou", zformují jej a následně nás na nevědomé úrovni ovlivňují v dospělosti - v našem chování i v našem emočním prožívání, a to ve všech oblastech života (vztahy, partnerství, práce, sex, intimita atd.). Je to tedy jistý druh naprogramování, které si v sobě neseme.

Praktické informace

Kurz zahrnuje dlouhou imaginaci v délce zhruba 2 h, kdy je obvyklé ležet. Zcela určitě budete potřebovat mít s sebou šátek na oči, deku na přikrytí, případně polštářek pod hlavu. A pokud jsou v místě konání matrace, tak velké prostěradlo, které opravdu celou matraci zakryje (hygienické důvody). Pokud matrace v místě konání nejsou, pak je nutné si přinést vlastní karimatku - pokud můžete, pro větší pohodlí doporučujeme (samo)nafukovací.

Podrobné informace, co dalšího si vzít s sebou na kurz, zda je nutná karimatka a popis cesty do místa konání dostanete emailem nejpozději týden před jeho konáním. Pokud Vám takový email nedorazí, ozvěte se nám. Mohl skončit ve spamu.

Lektor kurzu

Tomáš Morcinek MUDr. Tomáš Morcinek, nar. 1961, psychiatr, který se od roku 2003 věnuje především psychoterapii.  Absolvoval výcvik ve skupinové dynamicky orientované psychoterapii (1996, PhDr. J. Růžička, PhDr. G. Langošová), výcvik v biodynamické body-psychoterapii (2008, Eli Weidenfeld, Květa Palusková) a výcvik pro facilitátory Birth into Being (Elena Tonetti - Vladimirova, 2013). Kromě toho také různé další psychoterapeutické kurzy (např. rogeriánská psychoterapie, neverbální techniky, holistický přístup, práce se změněnými stavy vědomí atd.). Zajímá se také o spirituální přesahy psychoterapie.

Časový rozsah a cena kurzu

Jedná se o dva samostatné termíny kurzu, jeden v sobotu a jeden v neděli. Kurz je tedy v rozsahu jednoho odpoledne, začíná  ve 13:30 h a končí tentýž den v 18:30 h. Kurzy na sebe nenavazují. V případě zájmu je však možné zúčastnit se kurzu opakovaně.

Cena je 800 Kč a je splatná ve dvou splátkách. 1. splátka ve výši 300 Kč spolu s přihláškou, 2. splátka ve výši 500 Kč nejpozději 14 dní před kurzem. Je možné zaplatit spolu s přihláškou rovnou plnou cenu. Součástí ceny je základní občerstvení ve formě čaje a kávy.

Přihlašování - bylo ukončeno

Oba termíny kurzu byly zrušeny kvůli vládním opatřením.

Pokud chcete mít v kurzu rezervované místo, vyplňte přihlášku a zašlete rezervační zálohu dle pokynů níže. Bez rezervační zálohy Vám místo v kurzu nebudeme držet. Před přihlášením doporučujeme přečtení storno podmínek níže.

Přihláška přepis limbického otisku 24.10.2020
Přihláška přepis limbického otisku 25.10.2020

 

Rezervační zálohu ve výši 300 Kč zašlete převodem na účet 2401289078 / 2010, jako variabilní symbol uveďte prvních šest čísel Vašeho rodného čísla, do zprávy pro příjemce napište PŘEPIS. Případně můžete zálohu poslat složenkou typu A na tentýž účet, jako majitele účtu uveďte Institut biodynamické psychoterapie, Chodská č. ev. 561, 252 30 Hlásná Třebáň - Rovina.

Platba ze Slovenska a dalších evropských zemí

Platba ze Slovenska: Pokud chcete zaplatit ze slovenské banky, použijte číslo účtu 2401289078 / 8330 a slovenský IBAN SK24 8330 0000 0024 0128 9078. V tom případě budete platit pouze poplatky jako za vnitrostátní převod z jedné slovenské banky do druhé. Je ovšem třeba správně určit částku v Eurech, kterou zašlete, a to kurzem Nakupujeme podle kurzovního lístku FIO na tomto odkazu (kurzovní lístek je až na konci jejich stránky). Doporučujeme použít bankovní převod, nikoliv vklad na účet, protože v takovém případě se vyskytly  komplikace, které mohly být náhodně způsobené chybou pracovníka banky, ale nejsme schopni to ověřit.

Platba z jiných evropských zemí: Nejlevnější způsob zaslání je přes tzv. systém SEPA, kdy odesílatel i příjemce platí  každý poplatky své bance. Pro platbu použijte tyto údaje: IBAN CZ1320100000002401289078, BIC kód FIOBCZPPXXX, adresa banky Fio banka, a.s., V Celnici 1028/10, Praha 1, majitel účtu Institut biodynamické psychoterapie, Chodská č. ev. 561, 252 30 Hlásná Třebáň - Rovina. Částku pošlete v Eurech, přičemž pro přepočet použijte kurz Nakupujeme podle kurzovního lístku FIO na tomto odkazu (kurzovní lístek je až na konci jejich stránky).

Důležité upozornění

Jedná se o sebezkušenostní, zážitkový kurz, který není náhradou lékařské nebo psychoterapeutické péče. Pokud se v současnosti psychiatricky léčíte, případně jste se léčil/a s vážnějšími psychickými problémy v minulosti, je nezbytné o tom informovat lektora semináře nejpozději před jeho začátkem. A ještě lépe, raději lektorovi napište předem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a ujistěte se, že tento kurz je pro Vás vhodný.

Storno podmínky

Při odhlášení 21 a více dnů před začátkem kurzu je storno poplatek 150 Kč. Při odhlášení mezi 20 a 7 dny před začátkem kurzu je storno poplatek 300 Kč. Při odhlášení méně než 7 dnů před začátkem kurzu nebo pokud účastník do kurzu vůbec nenastoupí (nutná omluva před začátkem kurzu) je storno poplatek roven ceně kurzu 800 Kč. Pokud účastník za sebe zajistí náhradníka, snižuje se storno poplatek na 200 Kč. V případě, že účastník do kurzu nastoupil, ale ukončí jej předčasně, zaplacené kurzovné se nevrací.

Kontakty a informace

Informace - organizační asistentka kurzu:
Kateřina Skálová, tel.: 732 133 778, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Oficiální organizace kurzu - tato adresa neslouží pro zasílání přihlášek:
Institut biodynamické psychoterapie, Chodská č. ev. 561, 252 30 Hlásná Třebáň - Rovina, IČ: 06418082
tel. 608 888 867, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Na začátek stránky

COVID informace

Pokud bychom nějaký kurz museli zrušit či přesunout kvůli platným opatřením, kurzovné vracíme v plné výši. Nemusíte tedy mít obavy se hlásit.

Zpravodaj o nových akcích

Zasíláme zhruba 4-7x ročně, pokud se na našem webu objeví nějaký nový termín kurzu či jiné akce. V každém e-mailu je odhlašovací odkaz. Více viz naše Zásady ochrany osobních údajů.

Aktuální akce:

Úvodní víkend biodynamických masáží

Praktická sebezkušenostní výuka biodynamických masáží, jejichž cílem je energetické přeladění organismu, vede
Honza Nejedlý
13.-15.11.2020 v Praze

Biodynamické masáže a práce s dotekem

Roční kurz biodynamických masáží a využití doteku v psychoterapii, vede
Honza Nejedlý
začátek 6.-8.11.2020 v Praze

Terapeutické masáže a deep draining

Výběrový kurz pokročilých terapeutických masážních intervencí v rámci psychoterapie zaměřené na tělo, vede MUDr. Dana Hlaváčková,
zahájení 16.-20.9.2020.

Diagnostika a čtení těla a typologie podle Gerdy Boyesen

Víkendový kurz zaměřený na praktickou výuku
pozorování těla, vede
Květa Palusková, 14.-16.5.2021 v Praze

Základy psychosomatiky

Celostní pohled na člověka a jeho zdraví vede
Květa Palusková,
16.-18.4.2021 v Praze

Přidejte se k nám na:

Facebook