Výcviky.cz

psychoterapeutické výcviky, kurzy a semináře

Psychoterapeutický výcvik v biodynamické psychoterapii

Zahájení dalšího běhu tohoto výcviku je v intenzivní přípravě a předběžně je zahájení plánováno na leden 2018. Podmínky výcviku budou v zásadě podobné podmínkám výcviku zahájeného v roce 2011. Aktualizované informace ohledně nového běhu zahájeného v roce 2018 se budou na této stránce objevovat postupně během června 2017. Pokud chcete být informováni, až informace budou úplné, nejlepší možnost je se přihlásit k odběru zpravodaje o nových akcích, který posíláme cca 5-6 x ročně a dát si do povolených adres adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Více informací o novém běhu výcviku je v části Výcvik zahájený 2018.

Jedná se o psychoterapeutický výcvik ve směru psychoterapie zaměřené na tělo (bodyterapie), který založila norská psycholožka Gerda Boyesen a který je nazýván biodynamická psychoterapie. Výcvik je dlouhodobý, trvající 5,5 let. Po absolvování první poloviny výcviku je možné obdržet certifikát tzv. biorelease stupně. Pro certifikát psychoterapeuta je nutno absolvovat celý výcvik.

Plánovaný běh od ledna 2018 bude již 6. během tohoto výcviku na území České republiky.

Pokud uvažujete o výcviku, určitě si přečtěte také text Jak si vybrat z kurzů bodyterapie, kde se dozvíte, co je nutné nebo doporučené absolvovat ještě před vašim vstupem do výcviku!

 
Základní informace o výcviku

Psychoterapeutický výcvik v biodynamické psychoterapii pořádaný v České republice je odnoží výcviku pořádaného Evropskou školou pro biodynamickou psychologii ESBPE (Europäische Schule für Biodynamische Psychologie e.V.) se sídlem v Německu. Má stejnou strukturu a požadavky jako mají výcviky této školy pořádané v Německu a je ukončen – po splnění všech podmínek – certifikátem vydaným ESBPE. Po obsahové stránce je garantován vedoucím lektorského týmu. Absolventi budou po jeho skončení ve stejné situaci, jakoby výcvik absolvovali v Německu, protože na vydávaných certifikátech se neuvádí, kde se výcvik konal.

Tato situace má své výhody i nevýhody. Výhodou je, že nemusíte jezdit do Německa, platit za výcvik německou cenu a být schopni mluvit německy, a přitom můžete absolvoval výcvik s velmi zkušenými a charismatickými lektory. Nevýhodou je, že tím, že se jedná de facto o německý psychoterapeutický výcvik, tento nemá žádné akreditace v České republice.

ESBPE je členem Evropské asociace pro body-psychoterapii EABP (European Association for Body Psychotherapy) a ta je členem Evropské asociace pro psychoterapii EAP (European Association for Psychotherapy).

Organizace výcviku

Výcvik probíhá v jedné výcvikové skupině. Její velikost závisí na počtu přihlášených účastníků. Náplní výcviku je jak výuka teorie, tak především praktická demonstrace různých terapeutických postupů s tím, že je následně účastníci procvičují na sobě navzájem ve dvojicích nebo menších skupinkách. Poté je příležitost ke sdílení zkušeností z proběhlé práce a ke kladení otázek. Výcvik je tedy tzv. sebezkušenostní, účastníci na sobě zažívají jednotlivé metody v roli klienta a současně si nacvičují roli terapeuta Součástí výcviku je i supervize – jednak supervize role terapeuta během výcvikových setkání a v poslední čtvrtině výcviku případně také supervize práce s reálnými klienty.

Jste zde: Titulní strana Psychoterapeutický výcvik