Výcviky.cz

body-psychoterapeutické výcviky, kurzy a semináře

Alpha nursing - úvodní informace
Péče o dítě z hlediska psychologie a psychoterapie

Informace určené především nastávajícím maminkám nebo čerstvým rodičům a specialistům na poporodní péči, jako jsou duly, porodní asistentky nebo fyzioterapeuti, pracující s miminky do 1 roku. Ale také pro všechny, kdo se chtějí dovědět, co malá miminka potřebují ke zdravému psychickému i fyzickému vývoji a jak předejít tomu, aby v dospělosti trpěly neurotickými problémy.

Kojeni_miminkaPod pojmem Alpha nursing se skrývá inovativní pohled a přístup norské psychoterapeutky Mony Lisy Boyesen k tomu, co malé děti potřebují z hlediska psychického vývoje. Vychází přitom z vývojové psychologie, z teoretických základů psychoterapie zaměřené na tělo a ze svých vlastních pozorování. Pokud chcete více porozumět tomu, co miminka potřebují nejen z hlediska fyzické péče, jste tady správně. Péče o fyzické potřeby dítěte je jistě velmi důležitá, bez ní by dítě nepřežilo. Svému dítěti ale můžeme dát mnohem víc, a ono to potřebuje. Přirozená intuice matky je v této oblasti jistě to hlavní, ale i intuici můžeme podpořit vhodnými znalostmi. Tyto znalosti o psychickém vývoji dítěte a různých psychických potřebách v různých fázích jeho vývoje nabízí kurzy Alpha nursingu.

Přečtěte si podrobnější popis, oč se jedná, v části Co je Alpha nursing?.

Kurzy jsou vhodné:

  • pro maminky, rodiče nebo budoucí rodiče,
  • pro duly a další specialisty na před- a poporodní péči,
  • pro psychoterapeuty a sociální pedagogy pracující s mladistvými nebo dospělými, kteří trpí narušenými osobnostními vzorci z okruhu schizoidní a orální problematiky,
  • pro všechny, kteří se jak teoreticky, tak prakticky zabývají raně dětskými tématy,
  • a dále pak pro všechny, kteří chtějí vědět, jak lze podchytit schopnost autoregulace právě narozených dětí tak, aby je pak v životě provázel dobrý zdravotní stav, přirozený růst, štěstí a optimismus.

Mona Lisa BoyesenAlpha nursing vyvinula na základě svých bohatých zkušeností z klinické praxe Mona Lisa Boyesen, která bude i lektorkou nabízených kurzů. Mona Lisa Boyesen, nar. 1945 v Norsku, se již od svého mládí zabývá psychoterapií zaměřenou na tělo a rozvíjí odkaz své matky Gerdy Boyesen v rámci biodynamické psychoterapie. Více než 30 let je výcvikovou trenérkou a pracuje jako terapeutka a supervizorka. Podrobněji zde.

 
 

Nabízené kurzy:

Základním kurzem je Úvodní víkendový kurz péče o dítě Alpha nursing, kde se dozvíte základní informace o celé problematice a pokud byste uvažovali o delším kurzu, můžete zde také poznat charismatickou lektorku.   Účast na úvodním víkendu je také předpokladem k dalším kurzům Alpha nursingu.

Pokud byste měli zájem o úvodní víkend pro svou organizaci nebo byste jej chtěli uspořádat ve svém městě, je to možné. Podmínky sdělíme na požádání.

Na Úvodní víkend je možné navázat čtyřvíkendovým Výcvikem Alpha nursing poradkyň a poradců.  Slovo výcvik zde naznačuje, že absolventi budou způsobilí předávat principy Alpha nursingu i dalším rodičům, ale zdaleka to neznamená, že by se nemohli zúčastnit i ti, kdo chtějí získat informace jenom kvůli své rodině a svým dětem. Ve výcviku bude počet témat rozšířen a prohlouben a nejlépe je si jejich přehled přečíst v popisu tohoto kurzu, protože je bohatý a zahnuje různé oblasti.

První tento výcvik se konal v roce 2013 a vzešlo z něj prvních 26 Alpha nursing poradkyň, z toho 24 z České republiky a 2 ze Slovenska. Jejich seznam naleznete na této stránce..

Aktuálně další kurzy Alpha nursing neorganizujeme, ale pořádání těchto kurzů se ujali noví organizátoři v Brně, které můžete kontaktovat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 724 920 690.

Jste zde: Titulní strana Citlivá poporodní péče Alpha nursing