Výcviky.cz

psychoterapeutické výcviky, kurzy a semináře

Úvodní víkend biodynamických masáží
Základní informace

9.-11.6.2017 – V Praze

Kurz je již plně obsazen! Bereme už pouze přihlášky na místa náhradníků. Do kurzu je ale ještě dlouhá doba, není vyloučené, že se nějaké místo může případně uvolnit i na poslední chvíli. Další termín kurzu je plánován na listopad 2017.

Víkendový úvod nabídne praktickou a sebezkušenostní formou výuku zhruba čtyř biodynamických masážních ošetření (plus případně některé další drobné techniky práce s dotekem). Každé z nich bude demonstrováno a pak si jej zkusíte v dostatečném časovém rozsahu jak v roli dávajícího, tak v roli přijímacího.

Kurz je určen všem zájemcům. Je vhodný jak pro ty, kdo si chtějí rozšířit své profesní kompetence (psychoterapeuti, bodyterapeuti, maséři, fyzioterapeuti a další), tak pro ty, kdo chtějí udělat něco pro své tělo.

Kurz bude zaměřený na základní úroveň těchto masáží (tzv. biorelease úroveň), kde cílem je harmonizace a relaxace a skrze ně pak podpora sebeúzdravných mechanismů, které organismus má. V některých případech tělesné či duševní nepohody totiž není třeba nějakých velkých léčivých zásahů zvenčí, jen je třeba podpořit, případně odblokovat zablokovanou sebeúzdravnou tendenci.

Biodynamické masáže jsou součástí biodynamické psychoterapie založené norskou psycholožkou a fyzioterapeutkou Gerdou Boyesen. Jejich cílem není uvolnění ztuhlých svalů, ale energetické přeladění organismu klienta. Samotná biodynamická psychoterapie je pak součástí širšího proudu psychoterapie zaměřené na tělo a biodynamické masáže jsou jen jednou z mnoha součástí tohoto terapeutického přístupu.

Kurz je také vhodnou vstupní branou do kurzu Terapeutická práce s dotekem, jehož již šesté opakování chystáme na rok 2018. Protože Květa Palusková, která tento kurz po mnoho let vedla, již tento kurz učit nebude, novým lektorem chystaného opakování Terapeutické práce s dotekem bude Jan Nejedlý, absolvent výcviku biodynamické psychoterapie u Květy Paluskové a Eliho Weidenfelda. Na tomto víkendu tedy máte také možnost poznat jak samotný způsob práce, tak tohoto nového lektora, abyste se mohli rozhodnout, zda chcete absolvovat celoroční kurz Terapeutická práce s dotekem, ve kterém se můžete pak naučit další masážní ošetření i jiné techniky práce s dotekem včetně hlubšího teoretického zakotvení.

Lektoři kurzu

Honza Nejedly 2 108x146 lightHonza Nejedlý, nar. 1968, absolvoval výcvik v biodynamické psychoterapii (2012) u Květy Paluskové a Eliho Weidenfelda a posléze působil jako asistent na kurzech Květy Paluskové. Absolvoval rovněž bioenergetický výcvik (John Hawken), výcvik v rodinných konstelacích (Bhagat) a výcvik ve facilitaci skupinových procesů (IPOP), dále pak kurzy celotělové terapie a traumaterapie u Eliho Weidenfelda. Biodynamickým masážím se věnuje jako jednomu z oborů své činnosti. Od r. 2001 vede horskou boudu v Krkonoších a věnuje se seberozvoji.

Tomas MorcinekTomáš Morcinek, nar. 1961, psychiatr, který se od roku 2003 věnuje především psychoterapii.  Absolvoval výcvik ve skupinové dynamicky orientované psychoterapii (1996, PhDr. J. Růžička, PhDr. G. Langošová), výcvik v biodynamické psychoterapii (2008, Eli Weidenfeld, Květa Palusková) a další různé psychoterapeutické kurzy. Působí jako hlavní lektor v probíhajícícm dlouhodobém psychoterapeutickém výcviku biodynamické psychoterapie.

Kredity v rámci dalšího vzdělávání

Žádáme o přidělení kreditů v rámci dalšího vzdělávání psychologů a nelékařských zdravotnických pracovníků, jako jsou zdravotní sestry, fyzioterapeuti, ergoterapeuti a další profese (přesný seznam sdělíme na požádání). Předpokládaný počet je 8-12 kreditů..

Rozsah a cena semináře

Seminář začíná v pátek v 17:30 h a končí v neděli ve 14 h, celkem 20 výukových hodin (1 výuková hodina = 45 min), cena je 1.800 Kč a je splatná ve dvou splátkách. 1. splátka ve výši 700 Kč spolu s přihláškou, 2. splátka ve výši 1.100 Kč v termínu 14 dnů před začátkem kurzu. Viz i storno podmínky v části Přihlášky a platba. Je možné zaplatit spolu s přihláškou rovnou plnou cenu 1.800 Kč. Součástí ceny je základní občerstvení ve formě čaje a kávy.

Možnosti ubytování

Možnost jednoduchého přespání v místě konání semináře. V případě zájmu se o podmínkách přespání informujte předem.

Přihlašování - do 30.4.2017

Pokud se chcete přihlásit, přejděte do části Přihlášky a platba, kde se dozvíte další informace a můžete vyplnit přihlášku.

Kontakty a informace

Kateřina Skálová, tel.: 732 133 778, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jste zde: Titulní strana Body-psychoterapie Kurzy Úvodní víkend biodynamických masáží