Psychoterapeutický výcvik v biodynamické body-psychoterapii 2022

Základní informace o výcviku

Tato stránka je zatím v procesu vytváření.

Jedná se o psychoterapeutický výcvik ve směru psychoterapie zaměřené na tělo (body-psychoterapie, somatifcké psychoterapie, zkráceně a poněkud nepřesně bodyterapie), který založila norská psycholožka Gerda Boyesen a který je nazýván biodynamická body-psychoterapie. Výcvik je dlouhodobý, trvající 5,5 let. Po absolvování první poloviny výcviku je možné obdržet certifikát tzv. biorelease stupně. Pro certifikát psychoterapeuta je nutno absolvovat celý výcvik.

Půjde již o 7. běh tohoto výcviku na území České republiky.

Předběžné informace

Podrobné informace o výcviku budeme postupně doplňovat během podzimu 2021. Zahájení výcviku plánujeme ke konci roku 2022. Hlavním lektorem bude MUDr. Tomáš Morcinek.

Obvykle se každý rok budou konat 4 pobytové prodloužené víkendy od středy večera do neděle oběda plus jeden obyčejný víkend v Praze (případně Brně).

Podmínka pro přihlášení do výcviku

Pro možnost se přihlásit do výcviku je potřeba, abyste se nejprve zúčastnili Úvodního víkendu body-psychoterapie, kde se seznámíte se způsobem výuky, s tím, co body-psychoterapie obnáší a také poznáte hlavního lektora chystaného výcviku MUDr. Tomáš Morcinka.

Nejbližší termín je 26.-28.11.2021 v Brně. Další zhruba dva Úvodní víkendy budou v první polovině příštího roku. Ale doporučujeme účast neodkládat. Alespoň si dříve budete moci ujasnit, zda tento výcvik je právě pro Vás.

Postavení výcviku v České republice, spolupráce s ESBPE

Psychoterapeutický výcvik v biodynamické psychoterapii pořádaný v České republice je odnoží výcviku pořádaného Evropskou školou pro biodynamickou psychologii ESBPE (Europäische Schule für Biodynamische Psychologie e.V.) se sídlem v Německu. Více informací a co to v praxi znamená včetně otázky akreditace výcviku se dozvíte na úvodní stránce pro všechny běhy výcviku.

Pro koho je výcvik určen

Výcvik je určen všem, kdo pracují v pomáhajících profesích s lidmi, např. ve zdravotnictví (psychoterapeuti, psychologové, psychiatři a další lékaři, fyzioterapeuti), ve školství nebo v personalistice, studentům těchto oborů a těm, kdo v pomáhající profesi plánují pracovat.

Zároveň je vhodný pro zájemce, kteří chtějí udělat něco pro sebe, své tělo a svůj osobní rozvoj. Výcvik nemůže být ovšem náhradou vlastní psychoterapie. Pokud Vás zajímá a přitahuje pouze tato seberozvojová rovina účasti ve výcviku, může být vhodné zvážit, zda pro Vaši konkrétní situaci je volba výcvikové skupiny tou nejlepší mopžnlostí. Ne vždy tomu tak je a čaqsto bývá efektuivnější vložit čas a peníze do intenzívní individuální psychoterapie.

Emocionální náročnost výcviku

Vzhledem k prožitkovému charakteru může být program pro účastníky emocionálně náročný. Od účastníků se proto očekává, že si dle svých individuálních potřeb zajistí v době mezi jednotlivými workshopy dostatečnou doplňkovou podporu ve formě terapie, supervize nebo jiných prostředků psychoterapeutické podpory. To je i v souladu s podmínkou, že pro získání certifikátu je nutný určitý počet hodin individuální terapie.

Je třeba mít také na paměti, že přestože výcvik je sebezkušenostní a nabízí tak možnost seberozvoje, nemůže být náhradou regulérní terapie. Od účastníků výcviku se očekává určitý stupeň zralosti a emoční stability. Pokud tyto kvality zatím hledáte, jistěji a snadněji je získáte, pokud svůj čas a peníze budete investovat do intenzivní individuální psychoterapie. A možnost účasti na výcviku zvážíte až později. Přinese Vám to větší uspokojení a lepší výsledky

Kontakt a informace

Tomáš Morcinek, tel. 608 888 867, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Na začátek stránky

COVID informace

Pokud bychom nějaký kurz museli zrušit či přesunout kvůli platným opatřením, kurzovné vracíme v plné výši. Nemusíte tedy mít obavy se hlásit.

Zpravodaj o nových akcích

Zasíláme zhruba 4-7x ročně, pokud se na našem webu objeví nějaký nový termín kurzu či jiné akce. V každém e-mailu je odhlašovací odkaz. Více viz naše Zásady ochrany osobních údajů.

Aktuální akce:

Zrození do bytí (Elena Tonetti)

Víkendový kurz transformativních technik podle Eleny Tonetti, vede
MUDr. Tomáš Morcinek, 5.-7.11.2021 v Brně.

Úvodní víkend body-psychoterapie

Seznámení se s body-psychoterapií, vede
MUDr. Tomáš Morcinek,
26.-28.11.2021 v Brně

Přepis limbického otisku (Elena Tonetti)

V řízené imaginaci zhmotníte naplnění nejhlubších tužeb z dětství, aby Váš nervový systém získal zcela novou zkušenost, vede
MUDr. Tomáš Morcinek, 24.10., 12.12.2021 a 13.2.2022 online.

Přidejte se k nám na:

Facebook