Archivní informace o proběhlém kurzu
Roční kurz body-psychoterapie pro terapuety - leden 2015

Zpět na přehled archívu proběhlých kurzů

 

Základní informace

Specializovaný výběrový roční kurz vedený senior trenérem biodynamické psychoterapie Eli Weidenfeldem je určen pouze pro terapeuticky pracující profesionály z pomáhajících profesí. Je to mimořádná příležitost pro všechny, kdo mají výcvik v jiném směru psychoterapie a chtěli by do svého repertoáru přidat některé prvky využívající tělo, ale nechtějí absolvovat celý dlouhodobý výcvik.

Jak již bylo uvedeno, kurz je určen pouze pro terapeuticky pracující profesionály z pomáhajících profesí. Předpokládá to tedy mít ukončený výcvik v daném terapeutickém přístupu a rovněž praxi s klienty. Po individuálním posouzení je možné akceptovat i situaci těsně před ukončením výcviku u někoho, kdo již s klienty v pomáhající profesi pracuje. Tedy jinými slovy, zkušenost práce s klienty je ještě o něco důležitější než dokončení výcviku. Pokud si nejste jisti, zda podmínky splňujete, neostýchejte se napsat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Obsah kurzu

Obsahem kurzu budou vybrané metody a techniky, které jsou jinak součástí dlouhodobého výcviku. Doporučujeme si tedy přečíst stránku o obsahu dlouhodobého psychoterapeutického výcviku. Absolvent kurzu se nestane body-psychoterapeutem, ale bude moci nově nabyté dovednosti integrovat do svého hlavního terapeutického přístupu. Kurz bude takto zaměřen na praktickou aplikaci ve vašem dosavadním způsobu práce. Očekáváme, že tedy bude i hodně interaktivní ze strany účastníků, kdy budete s lektorem diskutovat, jak lze prvky využití těla začlenit zrovna do vašeho konkrétního přístupu a směru, ve kterém jste vyučeni.

Kurz bude veden sebezkušenostně. Tedy každá technika nebo přístup budou vysvětleny, případně demonstrovány před skupinou, a pak si ji účastníci vyzkouší na sobě zpravidla ve dvojicích jak v roli terapeuta, tak v roli klienta. To je ten nejlepší zůsob, jak pochopit principy práce, které dané cvičení demonstruje, ale předpokládá to otevřenost k tomu se emočně dotýkat svých vlastních témat.

Lektor kurzu vychází především z principů biodynamické psychoterapie (směr psychoterapie zaměřené na tělo, který založila norská psycholožka a fyzioterapeutka Gerda Boyesen), ale je ovlivněn i dalšími směry, jako je Hakomi terapie a další.

Předpoklad účasti

Předpokladem účasti je absolvování úvodního víkendu v termínu 16.1.-18.1.2015. Úvodní víkend bude obsahovat základní sebezkušenostní ochutnávku toho, jak se body-psychoterapeuticky pracuje. Umožní jednak vyzkoušet si, zda body-psychoterapie je to, čemu se chci více věnovat, jednak umožní osobně poznat způsob práce lektora a v neposlední řadě také  poznat ostatní kolegy jako potencionální účastníky ročního kurzu.

Jen ve výjimečných případech po schválení lektorem kurzu bude umožněna účast bez absolvování úvodního víkendu. V takovém případě pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Výhodou a předpokladem je, pokud už máte nějakou zkušenost sami na sobě s využitím těla v psychoterapii.

Lektor kurzu

Eli Weidenfeld - lektor psychoterapeutického výcvikuEli Weidenfeld - nar. 1943, senior trenér Evropské školy biodynamické psychoterapie (ESBPE) v Lübecku (SRN). Narodil se a vyrostl v izraelském Tel Avivu, vystudoval psychologii na Hamburské univerzitě. Absolvoval výcvik v několika verbálních a neverbálních terapeutických metodách se zaměřením na body-psychoterapii. Od roku 1984 se věnuje individuální i skupinové terapii a od roku 1989 je zároveň školitelem biodynamické psychoterapie v Německu, Rakousku a Švýcarsku (zejména pro školu "European School of Biodynamic Psychotherapy" (E.S.B.P.E.) se sídlem v německém Lübecku). V současnosti žije v Praze.

Je to pravděpodobně poslední příležitost se v tomto formátu kurzu setkat s tímto zkušeným lektorem.

Kurz bude veden v angličtině s tlumočením do češtiny.

Kredity v rámci dalšího vzdělávání

Žádáme o přidělení kreditů v rámci dalšího vzdělávání klinických psychologů a nelékařských zdravotnických pracovníků, jako jsou zdravotní sestry, fyzioterapeuti, ergoterapeuti a další profese (přesný seznam sdělíme na požádání). Předpokládaný počet je 8-12 kreditů za jeden víkend kurzu, celkem tedy 48-72 kreditů.

Pokud se bude účastnit nějaký lékař, máme přislíbeno i vyřízení kreditů od ČLK. Zde lze pravděpodobně očekávat celkový počet 99 nebo 126 kreditů.

Termíny a místo konání

Kurz bude sestávat z 6 víkendů, z toho 3 v Praze od pátku do neděle a 3 prodloužené od středy večera do neděle v ubytovacím zařízení na venkově (pravděpodobně v Hlavici mezi Mnichovým Hradištěm a Českým Dubem). Rozsah kurzu bude 180 výukových hodin (1 výuková hodina = 45 min).

Termíny kurzu v roce 2015 jsou předběžně stanoveny takto: 4.-8.3.2015 v Hlavici, 15.-17.5.2015 v Praze, 2.-4.10.2015 v Praze, 2.-6.12.2015 v Hlavici. Termíny posledních dvou setkání, která budou v roce 2016, budou upřesněny později. Začátek je vždy první den v 18 h, konec poslední den ve 14 h.

Cena kurzu

Cena kurzu bude stanovena podle počtu přihlášených účastníků v rozmězí 29 až 35 tis. Kč v celkem 4 splátkách. Kromě této ceny bude mezi účastníky rozpočítaná cena za pronájem sálu při pobytech v Hlavici, což představuje další náklady ve výši 1.000 - 1.500 Kč za celý kurz podle počtu účastníků. Poslední položkou, kterou budou účastníci hradit, je ubytování s plnou penzí při třech pobytech v Hlavici. V roce 2014 jeden pobyt vychází zhruba na 2.300 Kč (přesná částka závisí opět na velikosti skupiny).

Kurzu je nutné se zúčastnit jako celku, účast pouze na jednotlivých víkendech není možná. Úvodní záloha pro rezervaci místa na kurzu je 2.500 Kč. Druhá splátka ve výši zhruba 10-12 tis. Kč bude splatná do 15.2.2015. Třetí splátka ve výši zhruba 9-12 tis. Kč bude splatná do 15.9.2015. Poslední splátka ve výši zbývající ceny pak bude splatná na začátku roku 2016.

V případě finančních obtíží je po vzájemné domluvě ve výjimečných případech možné individuálního rozložení splátek včetně splátkového kalendáře.

Možnosti ubytování

Při seminářích v Praze pro mimopražské možnost nouzového přespání v místě konání semináře. O podmínkách se v případě zájmu informujte předem. Mimopražská setkání se budou konat v ubytovacím zařízení s plnou penzí (je povinnou součástí pobytu).

Přihlašování do 7.1.2015

Absolventi Úvodního kurzu body-psychoterapie v termínu 16.1.-18.1.2015 mohou podat přihlášku až do 28.1.2015.

Pokud se chcete přihlásit, přejděte do části Přihlášky a platba, kde se dozvíte další informace a můžete vyplnit přihlášku.

Úvodní víkend

16.-18.1.2015 V PRAZE

Předpokladem účasti na Ročním kurzu body-psychoterapie pro psychoterapeuty je účast na úvodním víkendu, který se bude konat 16.-18.1.2015 v Praze. Na něm se můžete nezávazně seznámit s lektorem kurzu Eli Weidenfeldem, poznat jeho způsob výuky i si vyzkoušet, zda se opravdu chcete v body-psychoterapii více vzdělat.

Jen ve výjimečných případech po schválení lektorem kurzu bude umožněna účast bez absolvování úvodního víkendu. V takovém případě pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Důležité je, zda už máte nějakou zkušenost sami na sobě s využitím těla v psychoterapii.

Úvodní víkend pro terapeuty bude tentokrát spojen s obecným úvodním víkendem pro všechny zájemce, protože obsahově jsou oba víkendy totožné. Ale terapeuticky pracující profesionálové budou mít přednost, pokud se přihlásí, a tedy i zaplatí zálohu, nejpozději do 2.1.2015. Pak se úvodní víkend doplní dalšími zájemci, kteří psychoterapeuti nejsou a kteří budou předem vědět, že do ročního kurzu jít nemohou. Mohou pokračovat v jiných kurzech nebo v dlouhodobém výcviku. Prosíme, ale přihlášku neokládejte až na 2.1.2015 a pokud o úvodní víkend máte zájem, pošlete ji co nejdříve.

Terapeuticky pracujícím profesionálem je psychoterapeut, kteřý má ukončený psychoterapeutický výcvik v daném terapeutickém přístupu a rovněž má praxi s klienty. Po individuálním posouzení je možné akceptovat i situaci těsně před ukončením výcviku u někoho, kdo již s klienty v pomáhající profesi pracuje. Tedy jinými slovy, zkušenost práce s klienty je ještě o něco důležitější než dokončení výcviku. Pokud si nejste jisti, zda podmínky splňujete, neostýchejte se napsat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Více podrobností o úvodním víkendu, časech, ceně včetně možnosti se přihlásit naleznete na stránce obecného Úvodního víkendu body-psychoterapie.

Přihlašování - kurz již proběhl, přihlášení není možné

Pokud chcete mít rezervované místo na Roční kurz body-psychoterapie pro terapeuty, vyplňte přihlášku a zašlete zálohu podle pokynů níže. Před vyplněním přihlášky si přečtěte storno podmínky, které jsou uvedeny na konci této stránky.

Přihlášku na Roční kurz Body-psychoterapie pro terapeuty najdete zde.

Vaše přihláška bude považována za platnou a závaznou až v okamžiku zaplacení první splátky ve výši 2 500 Kč. Peníze zašlete nejlépe převodem na účet č. 2900057175 / 2010, jako variabilní symbol uveďte prvních šest čísel Vašeho rodného čísla a do zprávy pro příjemce uveďte ROČNI TERAPEUTI. Případně můžete zálohu poslat složenkou typu A na tentýž účet, jako majitele účtu uveďte Hélio - centrum pro duševní zdraví s.r.o., Havanská 194/22, 170 00 Praha 7.

Platba ze Slovenska: Pokud chcete zaplatit ze slovenské banky, jako číslo účtu použijte 2900057175 / 8330. V tom případě budete platit pouze poplatky jako za vnitrostátní převod z jedné slovenské banky do druhé. Je ovšem třeba správně určit částku v Eurech, kterou zašlete a to kurzem ČSOB devízy - nákup podle kurzovního lístku ČSOB na tomto odkazu.

Doporučujeme použít bankovní převod, nikoliv vklad na účet, protože v takovém případě se vyskytly  komplikace, které mohly být náhodně způsobené chybou pracovníka banky, ale nejsme schopni to ověřit.

Platba z jiných evropských zemí: Nejlevnější způsob zaslání je přes tzv. systém Target2, kdy odesílatel i příjemce platí  každý poplatky své bance. Pro platbu použijte tyto údaje: IBAN CZ2320100000002900057175, BIC kód FIOBCZPPXXX, adresa banky Fio banka, a.s., V Celnici 1028/10, Praha 1, majitel účtu Hélio - centrum pro duševní zdraví s.r.o., Havanská 194/22, 170 00 Praha 7. Částku pošlete v Eurech, přičemž pro přepočet použijte kurz ČSOB devízy - nákup, který zjistíte na tomto odkazu.

Důležité upozornění ! Jedná se o sebezkušenostní, zážitkový kurz a některá cvičení mohou vyvolat emoční nebo fyzickou zátěž. Proto, pokud trpíte vážnějším tělesným onemocněním, u kterého může být větší fyzická zátěž nevhodná (např. některá onemocnění srdce, stavy po nedávném úrazu, ale i jiná), nebo pokud se v současnosti psychiatricky léčíte, případně jste se léčil/a s psychickými problémy v minulosti, je nezbytné o tom informovat lektory semináře nejpozději před jeho začátkem. Lektoři semináře pak mohou snáze určité cvičení pro Vás vhodně přizpůsobit, příp. Vám ho nedoporučit. Ve výjimečných případech Vám pak případně mohou i nedoporučit účast na celém kurzu. Proto, pokud se Vás tato situace tělesného nebo psychického onemocnění nějak týká a budete chtít mít předem představu, zda Vás to může nějak omezit ve Vaši účasti na jednotlivých cvičeních, kontaktujte předem organizátora, který Vám zprostředkuje kontakt s lektorem kurzu, se kterým situaci privátně proberete. Totožný postup platí i v případě těhotenství, kdy rovněž některá cvičení mohou být kontraindikována.

Storno podmínky
Při odhlášení 21 a více dnů před začátkem kurzu je storno poplatek 500 Kč. Při odhlášení mezi 20 a 7 dny před začátkem kurzu je storno poplatek 1.500 Kč. Při odhlášení méně než 7 dnů před začátkem kurzu nebo pokud účastník do kurzu vůbec nenastoupí (nutná omluva před začátkem kurzu) je storno poplatek roven 50% již zaplaceného kurzovného, minimálně však 2.500 Kč. V případě, že účastník do kurzu nenastoupí bez omluvy doručené před zahájením kurzu, rovná se storno poplatek již zaplacené ceně kurzovného. Pokud účastník za sebe zajistí náhradníka nebo jej zajistí organizátor, snižuje se storno poplatek na 200 Kč. V případě, že účastník do kurzu nastoupil, ale ukončí jej předčasně, zaplacené kurzovné se nevrací.

Informace a kontakt:
Iveta Vorasická, tel.: 734 594 437, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Oficiální organizace kurzu:
Hélio - centrum pro duševní zdraví s.r.o., Havanská 194/22, 170 00 Praha 7, IČ: 28379683
jednatel MUDr. Tomáš Morcinek, Fr. kadlece 4, 180 00  Praha 8
tel. 608 888 867, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Na začátek stránky

 

Zpět na přehled archívu proběhlých kurzů

Zpravodaj o nových akcích

Odesíláme zhruba 6x ročně. Více informací zde.

Aktuální akce:

Úvodní víkend biodynamických masáží

Sebezkušenostní výuka biodynamických masáží, jejichž cílem je energetické přeladění organismu a podpora sebeúzdravných mechanismů klienta, vede Jan Nejedlý
9.-11.3.2018 v Praze

Oidipovské období - hledání zdrojů

Zpracování vývojového období, kde vznikají kořeny toho, jak to máme v partnerských vztazích, vede Mona Lisa Boyesen,
8.-12.3.2018 v Brně
a 15.-19.3.2018 v Praze,.

Reichovy charakterové typy - základy

Typologie osobnosti podle Wilhelma reicha, vede Mona Lisa Boyesen,
18.-20.5.2018

Terapeutická práce s dotekem

Roční kurz na využití doteku v psychoterapii, vede
Jan Nejedlý
začátek předběžně 1.-3.6.2018 nebo 12.-14.10.2018

Reichovy charakterové typy - zaměřeno na terapii

Pokračování kurzu typologie osobnosti podle Wilhelma Reicha, vede
Mona Lisa Boyesen
15.-17.6.2018 v Praze
.