Archivní informace o proběhlém kurzu
Psychoterapeutické techniky u poruch příjmu potravy I. - únor 2011

Zpět na přehled archívu proběhlých kurzů

 

Poruchy příjmu potravy, kam patří především mentální anorexie a bulímie, nejsou terapeuticky vždycky snadným úkolem. Z psychoterapeutických přístupů pro tento druh problému je u nás nejvíce známý kognitivně – behaviorální přístup. Nabízený víkendový seminář je úvodem do možností, které nabízejí jiné terapeutické směry nežli právě KBT. Budete se moci seznámit např. s možnostmi práce skrze imaginací nebo skrze využití kresby postavy při zpracovávání bazálních témat u tohoto okruhu problémů, jako je vnímání tělesného schématu a vztahu k sobě nebo jídelních návyků v rodinném systému.

Ačkoliv je seminář zaměřen na terapii poruch příjmu potravy, uváděné techniky je možné často vhodně a s úspěchem použít i u jiných druhů problémů, kdy je nějak narušen vztah k sobě a ke svém tělu, takže seminář může být případně inspirací i těm, kteří přímo s poruchami potravy nepracují.

Lektorkou semináře bude RNDr. Květa Palusková. K. Palusková, nar. 1943, žila mnoho let jako emigrantka v Hamburku a pracovala tam 12 let jako psychoterapeut v rámci německého zdravotnictví. Po návratu zpět do vlasti jste se s ní mohli setkat především jako s lektorkou výcviku v biodynamické psychoterapii, což je směr psychoterapie zaměřené na tělo, a jako s lektorkou biodynamických masáží. Během svého působení v Německu získala ale také bohaté zkušenosti z individuální i skupinové práce s poruchami příjmu potravy, které nabídne účastníkům semináře.

Protože psychoterapeutický základ a výcvik lektorky semináře je z oblasti psychoterapie zaměřené na tělo, budou se principy tohoto psychoterapeutického směru prolínat i do obsahu nabízeného semináře, a mohou být obohacením pro ty terapeuty, kteří pracují s poruchami příjmu potravy na základě jiných terapeutických přístupů. Je ale třeba zdůraznit, že seminář bude nabízet způsoby práce, které nevyužívají tělesný kontakt ani nevyužívají tělesnou expresi, ale čerpají výhradně z bezkontaktních způsobů práce s tělem a dalších metod práce.

Seminář bude mít sebezkušenostní formu, to znamená, že většinu prezentovaných technik práce si účastníci prožijí a vyzkoušejí sami na sobě.

Seminář je určen především psychoterapeutům a dalším pomáhajícím profesím pracujícím s poruchami příjmu potravy, kteří si chtějí rozšířit svůj terapeutický repertoár, a je určen také těm, kteří plánují s poruchami příjmu potravy pracovat v budoucnu. Vítáni jsou i další zájemci z řad odborné i laické veřejnosti, seminář ale není určen lidem, kteří sami trpí nějakou formou poruchy příjmu potravy ani jejich rodinným příslušníkům! Pokud sami trpíte poruchou příjmu potravy nebo jí trpí někdo z Vaší rodiny, nevstupujte jako účastník do semináře, ale požádejte Květu Paluskovou o individuální konzultaci (kontakt u organizátora).

Počítáme s možností uspořádání navazujícího semináře pro absolventy tohoto a dřívějšího prvního víkendu.

Kredity v rámci dalšího vzdělávání

Kurz je akreditován pod číslem AKP ČR/PHA/ŠA/018/2011 v rámci dalšího vzdělávání psychologů a u České asociace sester nejen pro všeobecné sestry, ale i pro další nelékařské zdravotnické profese (přesný seznam sdělíme na požádání) a je ohodnocen 12 kredity.

Termín a místo konání

Kurz proběhne 4.-6.2.2011  ve Středisku psychoterapeutických služeb Břehová, Břehová 3, Praha 1. Předpokládaný začátek v pátek v 18h, konec v neděli mezi 14-15 h. Celkem se bude jednat o 20 výukových hodin (1 výuková hodina = 45 min).
Omlouváme se za přesunutí termínu z původního data konání 22.-24.10.2010 ze zdravotních důvodů na straně lektorky.

Cena semináře

Cena semináře je 2.000 Kč a je splatná v nejvýše dvou splátkách.
1. splátka ve výši 600 Kč spolu s přihláškou, 2. splátka ve výši 1.400 Kč do 17.1.2010. Je možné zaplatit spolu s přihláškou rovnou plnou cenu 2.000 Kč.

Přihlašování - kurz již proběhl, přihlášení není možné.

Pokud se chcete přihlásit na víkendový kurz  Psychoterapeutické techniky u poruch příjmu potravy, stáhněte si přihlášku, vyplňte ji a zašlete zpět nejlépe e-mailem nebo případně poštou (kontakt viz níže) co nejdříve. V případě zasílání e-mailem zachovejte prosím formát souboru .rtf nebo použijte wordovský formát .doc. Nepřevádějte přihlášku např. do pdf! Před přihlášením doporučujeme přečtení storno podmínek, které jsou uvedeny níže.

Vaše přihláška bude považována za platnou a závaznou až v okamžiku zaplacení zálohy ve výši 600 Kč. Zálohu zašlete nejlépe převodem na účet č. 2400046111 / 2010, jako variabilní symbol uveďte prvních šest čísel Vašeho rodného čísla., do zprávy pro příjemce napište slovo PPP. Případně můžete zálohu poslat složenkou typu A na tentýž účet, jako majitele účtu uveďte Tomáš Morcinek, Fr. Kadlece 4, 180 00 Praha 8.

Platba ze Slovenska: Pokud chcete zaplatit ze slovenské banky, jako číslo účtu použijte 2400046111 / 8330. V tom případě budete platit pouze poplatky jako za vnitrostátní převod z jedné slovenské banky do druhé. Je ovšem třeba správně určit částku v Eurech, kterou zašlete, protože Vaše platba bude po příchodu na náš účet automaticky převedena na české koruny, a to kurzem ČSOB devízy - nákup platným v den, kdy peníze dorazí na náš účet - tedy zpravidla 1-2 dny po odeslání z vašeho účtu. Během těchto 2 dnů se kurz může mírně změnit, proto doporučujeme platbu v Eurech zaokrouhlit směrem nahoru. Kurzy ČSOB deviza - nákup zjistíte na tomto odkazu.

Storno podmínky
Při odhlášení do 20.1.2011 je storno poplatek 300 Kč, zbytek zálohy se vrací. Při odhlášení mezi 21.1. až 4.2.2011 nebo pokud účastník do semináře vůbec nenastoupí, je storno poplatek 600 Kč. Pokud účastník zajistí za sebe náhradníka, snižuje se storno poplatek na 200 Kč. Účastníci platí seminář jako celek, bez ohledu na to, zda se budou moci zúčastnit všech výukových hodin.

Oficiální organizace semináře - na tuto adresu přihlášky nezasílejte:
MUDr. Tomáš Morcinek, Fr. Kadlece 4, 180 00 Praha 8,
tel. 608 888 867, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., IČ: 63938766

 

Na začátek stránky

 

Zpět na přehled archívu proběhlých kurzů

Zpravodaj o nových akcích

Odesíláme zhruba 6x ročně. Více informací zde.

Aktuální akce:

Úvodní víkend biodynamických masáží

Sebezkušenostní výuka biodynamických masáží, jejichž cílem je energetické přeladění organismu a podpora sebeúzdravných mechanismů klienta, vede Jan Nejedlý
9.-11.3.2018 v Praze

Oidipovské období - hledání zdrojů

Zpracování vývojového období, kde vznikají kořeny toho, jak to máme v partnerských vztazích, vede Mona Lisa Boyesen,
8.-12.3.2018 v Brně
a 15.-19.3.2018 v Praze,.

Reichovy charakterové typy - základy

Typologie osobnosti podle Wilhelma reicha, vede Mona Lisa Boyesen,
18.-20.5.2018

Terapeutická práce s dotekem

Roční kurz na využití doteku v psychoterapii, vede
Jan Nejedlý
začátek předběžně 1.-3.6.2018 nebo 12.-14.10.2018

Reichovy charakterové typy - zaměřeno na terapii

Pokračování kurzu typologie osobnosti podle Wilhelma Reicha, vede
Mona Lisa Boyesen
15.-17.6.2018 v Praze
.