Archivní informace o proběhlém kurzu
Alpha nursing - úvodní víkend - říjen 2012

Zpět na přehled archívu proběhlých kurzů

 

Základní informace

Úvodní víkend metody mateřské péče o dítě z psychologického hlediska je ochutnávkový a dává příležitost získat základní informace o péči o novorozence i základní informace o raných psychologických vývojových fázích a jejich projevech u dítěte a jaké potřeby v nich dítě má. Může být absolvován samostatně nebo jako příprava na  navazující čtyřvíkendový Výcvik Alpha nursing poradkyň a poradců, kde se počet témat rozšíří (podrobně jsou témata sepsána u popisu tohoto výcviku) a absolventi se také naučí, jak tyto principy sdělovat dalším rodičům a podporovat je v jejich snaze o dobrou rodičovsko péči.

Jde tedy o kurz pro duly, pro rodiče i psychoterapeuty zajímající se o rané vývojové fáze a z nich vzniklé narušené osobnostní vzorce v dospělosti.Kurz je tedy vhodný:

  • pro maminky, rodiče dětí nebo budoucí rodiče,
  • pro duly a další specialisty na před- a poporodní péči,
  • pro psychoterapeuty a sociální pedagogy pracující s mladistvými nebo dospělými, kteří trpí narušenými osobnostními vzorci z okruhu schizoidní a orální problematiky,
  • pro všechny, kteří se jak teoreticky tak prakticky zabývají raně dětskými tématy,
  • a dále pak pro všechny, kteří chtějí vědět, jak lze podchytit schopnost autoregulace právě narozených dětí tak, aby je pak v životě provázel dobrý zdravotní stav, přirozený růst, štěstí a optimismus.
Lektorkou semináře bude autorka metody Alpha nursing Mona Lisa Boyesen, zakladatelka a senior trenérka Evropské školy biodynamické psychoterapie, zkušená psychoterapeutka a supervizoka. nar. 1945 v Norsku, dcera zakladatelky biodynamické psychoterapie Gerdy Boyesen a spolutvůrkyně tohoto směru psychoterapie zaměřené na tělo, zakladatelka Evropské školy biodynamické psychoterapie E.S.B.P.E. v Lübecku. Více než 30 let je výcvikovou trenérkou biodynamické psychoterapie a pracuje jako psychoterapeutka a supervizorka. Na základě svých klinických zkušeností vyvinula metodu prevence raných poruch vývoje zvanou Alfa nursing a je spolutvůrkyní terapeutického přístupu zvaného biorelease. V současnosti žije v Dánsku a vede seminíáře a výcviky po celé Evropě.
Seminář proběhne v angličtině s překladem.
mona1

Kredity v rámci dalšího vzdělávání

Kurz je akreditován v rámci vzdělávání středních zdravotnických pracovníků pod číslem 1324/12 ŠA  u Profesní odborové unie zdravotnických pracovníků nejen pro všeobecné sestry, porodní asistentky, ale i pro další nelékařské zdravotnické profese a je ohodnocen 12 kredity. Přesný seznam profesí sdělíme na požádání.

Termín a místo konání

Seminář se  konal  19.-21.10.2012 v Praze, začátek v pátek v 18h, ukončení v neděli ve 13:30. Rozsah je 20 výukových hodin (1 výuková hodina = 45 minut).

Cena semináře

Cena semináře je 2.850 Kč a je splatná v nejvýše dvou splátkách. 1. splátka ve výši 900 Kč spolu s přihláškou, 2. splátka ve výši 1.950 Kč do 3.10.2012. S přihláškou je možné zaplatit rovnou plnou cenu 2.850 Kč. Viz i storno podmínky. Součástí ceny je základní občerstvení ve formě čaje a kávy.

Speciální cena pro případné partnerské páry, které by se účastnily společně, je  3.750  Kč za oba.

Máte-li vážný zájem o kurz a nacházíte-li se ve složité finanční situaci, kontaktujte Katku Vltavskou (viz níže), v omezené počtu můžeme nabídnout slevu ve výši 500 Kč.

Přihlašování

Vaše přihláška bude považována za platnou a závaznou až v okamžiku zaplacení zálohy ve výši 900 Kč. Peníze zašlete nejlépe převodem na účet č. 2900057175 / 2010, jako variabilní symbol uveďte prvních šest čísel Vašeho rodného čísla a do zprávy pro příjemce uveďte ALPHA NURSING. Případně můžete zálohu poslat složenkou typu A na tentýž účet, jako majitele účtu uveďte Hélio – centrum pro duševní zdraví s.r.o., Havanská 194/22, 170 00 Praha 7.

Platba ze Slovenska: Pokud chcete zaplatit ze slovenské banky, jako číslo účtu použijte 2900057175 / 8330. V tom případě budete platit pouze poplatky jako za vnitrostátní převod z jedné slovenské banky do druhé. Je ovšem třeba správně určit částku v Eurech, kterou zašlete, protože Vaše platba bude po příchodu na náš účet automaticky převedena na české koruny, a to kurzem ČSOB devízy - nákup platným v den, kdy peníze dorazí na náš účet - tedy zpravidla 1-2 dny po odeslání z vašeho účtu. Během těchto 2 dnů se kurz může mírně změnit, proto doporučujeme platbu v Eurech zaokrouhlit směrem nahoru. Kurzy ČSOB deviza - nákup zjistíte na tomto odkazu.

Doporučujeme použít bankovní převod, nikoliv vklad na účet, protože v takovém případě se vyskytly  komplikace, které mohly být náhodně způsobené chybou pracovníka banky, ale nejsme schopni to ověřit.

Platba z jiných evropských zemí: Nejlevnější způsob zaslání je přes tzv. systém Target2, kdy odesílatel i příjemce platí  každý poplatky své bance. Pro platbu použijte tyto údaje: IBAN CZ2320100000002900057175, BIC kód FIOBCZPPXXX, adresa banky Fio banka, a.s., V Celnici 1028/10, Praha 1, majitel účtu Hélio – centrum pro duševní zdraví s.r.o., Havanská 194/22, 170 00 Praha 7. Částku pošlete v Eurech, přičemž pro přepočet použijte kurz ČSOB devízy - nákup, který zjistíte na tomto odkazu. Protože náš poplatek za přijetí platby je 1 Euro, prosíme o tuto částku navýšit Vaši platbu.

Storno podmínky
Při odhlášení do 4.10.2012 je storno poplatek 300 Kč, zbytek zálohy se vrací. Při odhlášení mezi 5.10. až 11.10.2012 je storno poplatek 600 Kč. Při odhlášení mezi 12.10. až 19.10.2012 nebo pokud účastník do semináře vůbec nenastoupí (nutná omluva před začátkem kurzu), je storno poplatek 900 Kč. V případě, že účastník do kurzu nenastoupí bez omluvy doručené před zahájením kurzu, rovná se storno poplatek zaplacené ceně kurzovného. Pokud účastník za sebe zajistí náhradníka, snižuje se storno poplatek na 200 Kč. Účastníci platí seminář jako celek, bez ohledu na to, zda se budou moci zúčastnit všech výukových hodin.

Oficiální organizace kurzu
MUDr. Tomáš Morcinek, Fr. Kadlece 4, 180 00 Praha 8,
tel. 608 888 867, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., IČ: 63938766

 

Na začátek stránky

Zpět na přehled archívu proběhlých kurzů

Zpravodaj o nových akcích

Odesíláme zhruba 6x ročně. Více informací zde.

Aktuální akce:

Úvodní víkend biodynamických masáží

Sebezkušenostní výuka biodynamických masáží, jejichž cílem je energetické přeladění organismu a podpora sebeúzdravných mechanismů klienta, vede Jan Nejedlý
9.-11.3.2018 v Praze

Oidipovské období - hledání zdrojů

Zpracování vývojového období, kde vznikají kořeny toho, jak to máme v partnerských vztazích, vede Mona Lisa Boyesen,
8.-12.3.2018 v Brně
a 15.-19.3.2018 v Praze,.

Reichovy charakterové typy - základy

Typologie osobnosti podle Wilhelma reicha, vede Mona Lisa Boyesen,
18.-20.5.2018

Terapeutická práce s dotekem

Roční kurz na využití doteku v psychoterapii, vede
Jan Nejedlý
začátek předběžně 1.-3.6.2018 nebo 12.-14.10.2018

Reichovy charakterové typy - zaměřeno na terapii

Pokračování kurzu typologie osobnosti podle Wilhelma Reicha, vede
Mona Lisa Boyesen
15.-17.6.2018 v Praze
.