Výcviky.cz

psychoterapeutické výcviky, kurzy a semináře

Psychoterapeutický výcvik v biodynamické psychoterapii

Zahájení případného dalšího běhu tohoto výcviku není v současné době plánováno. Pokud by se situace změnila, nejlépe se to dozvíte tak, že budete přihlášeni k odběru zpravodaje o nových akcích, který posíláme cca 5-6 x ročně.

Jedná se o psychoterapeutický výcvik ve směru psychoterapie zaměřené na tělo (bodyterapie), který založila norská psycholožka Gerda Boyesen a který je nazýván biodynamická psychoterapie. Výcvik je dlouhodobý, trvající obvykle 5,5-6 let. Po absolvování první poloviny výcviku je možné obdržet certifikát tzv. biorelease stupně. Pro certifikát terapeuta je nutno absolvovat celý výcvik.

Aktuálně probíhá pátý běh tohoto výcviku v České republice. Případný šestý běh bude otevřen pravděpodobně v roce 2014 nebo 2015.

Pokud uvažujete o výcviku do budoucna, určitě si přečtěte také text Jak si vybrat z kurzů bodyterapie, kde se dozvíte, co je nutné nebo doporučené absolvovat ještě před vašim vstupem do výcviku!

 
Základní informace o výcviku

Zde uvedené informace se týkají pouze výcviku zahájeného v roce 2011.

Výcvik je založen především na již zmíněné biodynamické psychoterapii podle Gerdy Boyesen. Jako u všech směrů psychoterapie zaměřené na tělo v pozadí stojí teorie a práce Wilhelma Reicha. Výcvik je obohacen i o prvky z jiných směrů bodyterapie, jako je např. bioenergetika Alexandra Lowena nebo metoda hakomi Rona Kurtze. Dále jsou do výcviku zařazeny i další metody, které jsou blízké psychoterapii zaměřené na tělo, např. focusing Eugena Gendlina nebo prvky dynamického, kognitivně - behaviorálního a systemického přístupu. Přečtěte si bližší informace o náplni a obsahu psychoterapeutického výcviku.

Pro koho je výcvik určen

Výcvik je určen především těm, kteří pracují s lidmi, např. ve zdravotnictví (psychoterapeuti, psychologové, psychiatři a další lékaři, fyzioterapeuti), ve školství nebo v personalistice a studentům těchto oborů. Zároveň je vhodný pro zájemce, kteří chtějí udělat něco pro sebe, své tělo a svůj osobní rozvoj. Výcvik nemůže být ovšem náhradou psychoterapie.

Organizace výcviku

Výcvik probíhá v jedné výcvikové skupině. Její velikost závisí na počtu přihlášených účastníků. Náplní výcviku je jak výuka teorie, tak především praktická demonstrace různých terapeutických postupů s tím, že je následně účastníci procvičují na sobě navzájem ve dvojicích nebo menších skupinkách. Poté je příležitost ke sdílení zkušeností z proběhlé práce a ke kladení otázek. Výcvik je tedy tzv. sebezkušenostní, účastníci na sobě zažívají jednotlivé metody v roli klienta a současně si zkoušejí roli terapeuta Součástí výcviku je i supervize – jednak supervize role terapeuta během výcvikových setkání, jednak supervize práce z tzv. terapeutického řetězce a v poslední čtvrtině výcviku také supervize práce s reálnými klienty.

Časový rozsah, místo konání

O časovém rozsahu výcviku a místě konání se dočtete v části časový rozsah.

Kredity v rámci dalšího vzdělávání

Jednotlivé workshopy výcviku včetně úvodního screeningového jsou akreditovány v rámci dalšího vzdělávání psychologů a dalších nelékařských zdravotnických pracovníků, jako jsou zdravotní sestry, fyzioterapeuti a další profese (konkrétní seznam na dotaz). Počet přidělených kreditů je uveden u jednotlivých termínů v části Výcvik zahájený 2011.

Termíny jednotlivých workshopů

Termíny jednotlivých workshopů naleznete v příslušné položce menu jak pro nový terapeutický výcvik zahájený 2011, tak pro již probíhající výcvik zahájený 2008.

Lektoři

Výcvik bude veden lektorským týmem. Někteří lektoři povedou výcvik v češtině, jiní v angličtině nebo němčině vždy s českým překladem. Mezi lektory přivítáme i Ebbu Boyesen a Monu Lisu Boyesen, dcery zakladatelky biodynamické psychoterapie Gerdy Boyesen, které dále rozvíjejí její odkaz. Přečtěte si více informací o složení lektorského týmu

Finanční stránka výcviku

O finančních nákladech na výcvik se dočtete v části cena výcviku.

Certifikát a zkouška

O certifikátu, podmínkách pro jeho získání a průběžné i závěrečné zkoušce se dočtete v části certifikát a zkouška.

Přihlašování

Pokud se chcete přihlásit, informace a přihlášku naleznete v části Přihlašování.

Kontakty

Informace a zasílání přihlášek:
Kateřina SKálová, tel. 732 133 778, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Oficiální organizace výcviku zahájeného 2008:
MUDr. Tomáš Morcinek, Fr. Kadlece 4, 180 00 Praha 8,
tel. 608 888 867, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., IČ: 63938766,
podnikatel je zapsán v živnostenském rejstříku.

Oficiální organizace výcviku zahájeného 2011:
Institut psychoterapie zaměřené na tělo z.s.
Fr. Kadlece 1514/4, 180 00 Praha 8, IČ: 22878998,
tel. 608 888 867, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..