Výcviky.cz

psychoterapeutické výcviky, kurzy a semináře

Nabídka psychoterapeutických výcviků

Výcviky.cz pořádají psychoterapeutický výcvik ve dvou oblastech psychoterapie - v body-psychoterapii a v metodě EMDR (desenzibilizace a přepracování pomocí očních pohybů).

Psychoterapeutický výcvik v bodyterapii, neboli psychoterapii zaměřené na tělo, vychází především z biodynamické psychoterapie založené norskou psycholožkou a fyzioterapeutkou Gerdou Boyesen, ale obsahuje i prvky z jiných směrů body-psychoterapie. Výcvik trvá 5,5-6 let a absolventi získají plné terapeutické kompetence. Je určen zájemcům z řad pomáhajících profesí, tedy psychologům, psychiatrům, ale i dalším zájemcům, kteří se chtějí vyučit dovednostem psychoterapeuta. Tento psychoterapeutický výcvik je veden týmem lektorů. Více o jeho obsahu, podmínkách pro přijetí, finančních podmínkách i lektorech se dozvíte v přískušných položkách menu.

Pátý běh tohoto výcviku začal v prosinci 2011. Zahájení případného dalšího běhu tohoto výcviku v současné době není plánováno. Pokud by se situace změnila, nejlépe se to dozvíte tak, že budete přihlášeni k odběru zpravodaje o nových akcích, který posíláme cca 5-6 x ročně.

Psychoterapeutický výcvik v metodě EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) je určen pouze psychiatrům a psychologům, případně lékařům jiných oborů, kteří již mají psychoterapeutický výcvik. Ve všech těchto případech se předpokládá, že zájemce o výcvik se obecným psychoterapeutickým dovednostem už vyučil v jiném (dlouhodobém) výcviku nebo kurzech. Výcvik v metodě EMDR má totiž rozsah pouze dvou víkendů plus povinné supervize mezi nimi. Je tedy zaměřen pouze na zvládnutí techniky metody EMDR, nikoliv na obecnou výuku psychoteraqpie. Je veden zahraničními lektory, kteří jsou uznaní Evropskou asociací EMDR. Tedy i certifikát z absolvování tohoto výcviku je uznatelný touto asociací.

V roce 2012 proběhl druhý běh tohoto výcviku, vedený tentokrát Mag. Romanou Tripolt. Případný další běh zatím není naplánován. Pokud by se situace změnila, nejlépe se to dozvíte tak, že budete přihlášeni k odběru zpravodaje o nových akcích, který posíláme cca 5-6 x ročně.  Více zde.

Jste zde: Titulní strana Psychoterapeutický výcvik