Výcviky.cz

body-psychoterapeutické výcviky, kurzy a semináře

Psychoterapie zaměřená na tělo
Stetoskopy pro biodynamické masáže a deep draining

Součástí teoretického pohledu biodynamické psychoterapie na člověka je i učení o funkci střeva jako orgánu, který se podílí na "trávení" našich emocí (o této funkci střeva pak hovoříme jako o psychoperistaltice). Střevo může být jedním z míst, kde podobně jako v kosterních svalech může docházet k energetickým blokádám. Proto poslech peristaltiky klienta během masážního ošetření se může stát dalším informačním kanálem, podle kterého se můžeme při ošetření řídit.

K poslechu peristaltiky klienta se používá elektronický stetoskop, který snímá zvuky z dutiny břišní a zesiluje je pro hlasitý odposlech nebo případně do sluchátek.

 

Kde si pořídit stetoskop pro biodynamické masáže

stetoskop švýcarskýŠvýcarská verze stetoskopu - podrobnosti naleznete na webu výrobce FRAOZI, cena se pohybuje kolem 200 Euro plus DPH (DPH zaplatíte na celním úřadě, clo by mělo být nulové, je třeba celníkům zdůraznit, že se jedná o přístroj pro zdravotnické účely). 

 

Stetoskop bilyČeská verze stetoskopu - vyrábí ji Dušan Talíř, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., o podrobné informace a kompletní ceník mu nejlépe napište. Cena se pohybuje podle modelu od 2690 Kč do 3990 Kč. K dispozici jsou různé barevné varianty. Na rozdíl od švýcarského stetoskopu je zde reporoduktor mimo krabičku samotného zesilovače.